Reklama

BLF: Rusza sezon 2019/20 w Bocheńskiej Lidze Futsalu

Przed nami długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu 2019/20 w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Mecze 1. kolejki rozegrane zostaną od godz. 15 na Hali Widowiskowo-Sportowej. Drużyny rywalizować będą w dwóch ligach, w każdej po 8 zespołów. Awans do Ekstraklasy wywalczą 2 najlepsze zespoły z I ligi, tyle samo spadnie z Ekstraklasy na niższy poziom.

I liga:
15:00 Św. Paweł – Rangers
15:45 Elmec Instalacje Elektryczne – iSprzęt
16:30 Stalprodukt Oldboys – Parkers
17:15 Dandav – G2 Transport

Tradycyjnie kolejkę rozpoczną zmagania w niższej klasie rozgrywek. Na początek zmierzą się Św. Paweł i Rangers. „Święci” byli rewelacją poprzedniego sezonu i niespodziewanie zajęli wysokie 3. miejsce, natomiast Rangers to nowa drużyna, więc trudno w tym momencie ocenić jej siłę.

Hitem kolejki w I lidze może być mecz Elmec – iSprzęt. „Elektryczni” sezon temu do samego końca walczyli o awans zajmując ostatecznie 4. miejsce, ale z pewnością stać ich na więcej. iSprzęt to z kolei teoretycznie nowy zespół, ale złożony z doświadczonych już w BLF zawodników, którzy grali w klubach takich jak Elektrospec czy Marex. Szykuje się zacięta rywalizacja. Oba zespoły mogą liczyć się w rywalizacji o awans.

Mecze Stalprodukt Oldboys z Parkers to już ligowy klasyk. Oba zespoły wyróżniają się średnią wieku zawodników, ale wciąż mają dużo do zaoferowania pod względem sportowym. Zwłaszcza „Hutnicy” mogą nadal być najmocniejszym zespołemw stawce. W poprzednim sezonie drużyna zasłużenie zajęła 1. miejsce, ale zrezygnowała z prawa gry w Ekstraklasie.

Dandav był w ostatnich latach zespołem za mocnym na I ligę, ale jednocześnie za słabym na Ekstraklasę. Teraz wystąpi on znów w I lidze i z pewnością będzie chciał po raz kolejny spróbować dostać się na wyższy poziom rozgrywek. W 1. kolejce rywalem będzie G2 Transport, czyli kolejny teoretycznie nowy zespół, ale złożony z zawodników znanych już z BLF-u.

Ekstraklasa:
18:00 Igloo – Corleone
18:45 Transbet – Spektrum
19:30 Stalprodukt – Krawczyk Team
20:15 Lemon FHU – Bosman Sport

Niesamowicie ciekawie zapowiada się rywalizacja w Ekstraklasie. Rozpocznie ją mecz Igloo – Corleone. „Mroźni” w ostatnich latach zawsze walczyli o najwyższe cele, a w poprzednim sezonie rzutem na taśmę zajęli 3. miejsce. Corleone, czyli dawny Pershing, był z kolei rewelacją sezonu i dość niespodziewanie zajął 5. pozycję, mając w dorobku tylko 2 punkty mniej niż Igloo. W poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach lepsi byli jednak zdecydowanie „Mroźni”, którzy wygrali oba spotkania 4-2.

Ciężka przeprawa czeka jedynego beniaminka w stawce, czyli zespół Spektrum, który zmierzy się z ekipą Transbet. Dwukrotny mistrz BLF-u z sezonów 2016/17 i 2017/18 z pewnością będzie chciał powalczyć znów o wysoką pozycję. Aby liczyć się w rywalizacji drużyna musi pokonać Spektrum, dla którego może to być bardzo trudny sezon.

Mistrzowie poprzedniego sezonu, czyli Stalprodukt, zmierzą się z dawną ekipą Domek, która od tego sezonu będzie nosić nazwę Krawczyk Team. W poprzednim sezonie bezpośrednie mecze tych zespołów były bardzo wyrównane i choć wygrał je Stalprodukt (4-1 i 1-0), to musiał mocno się postarać, by zgarnąć komplet punktów.

Kolejkę zakończy również ciekawie zapowiadający się mecz Lemon – Bosman Sport. W poprzednim sezonie „Cytrynki” osiągnęły swój najlepszy wynik w historii zajmując 2. miejsce na koniec rozgrywek, a teraz z pewnością będą chciałby pójść za ciosem. Bosman Sport to jednak zawsze niewygodny rywal. W poprzednim sezonie bezpośrednią rywalizację wygrał Lemon, ponieważ w pierwszym meczu padł remis 3-3, a w rundzie rewanżowej wygrały „Cytrynki” 7-2.

Autor: Mateusz Filipek