Reklama

BLF: Sezon 2019/20 zbliża się do półmetka

Przed nami 7. seria gier w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Tradycyjnie bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania I ligi, gdzie aż 5 najlepszych zespołów ma w tym momencie na koncie po 10 punktów. Spośród meczów Ekstraklasy ważny pojedynek stoczą znajdujące się w strefie spadkowej drużyny Spektrum i Corleone.

I liga:
14.00 Elmec Instalacje Elektryczne – G2 Transport
14.45 Św. Paweł – Parkers
15.30 iSprzęt – Rangers
16.15 Stalprodukt Oldboys – Dandav

Dobre spotkania mają za sobą ekipy Elmec i G2 Transport. „Elektryczni” rozbili Stalprodukt Oldboys, natomiast ich rywale zremisowali po ciekawym meczu z zespołem iSprzęt (3-3). Trudno będzie wskazać faworyta tego meczu, ponieważ oba zespoły dysponują sporą siłą ognia, za to nieco gorzej spisują się w obronie. Szykuje się ciekawy i zacięty mecz.

Emocji nie zabraknie na pewno w derbach Osiedla Niepodległości, w których Św. Paweł podejmie ekipę Parkers. Obie drużyny podniosły się po słabym początku sezonu i obecnie znajdują się na fali wznoszącej. Wkrótce okaże się, który zespół osiągnął lepszą formę.

Teoretycznie łatwe zadanie czeka iSprzęt, ponieważ zagra on z ostatnią w tabeli ekipą Rangers, która przegrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. Niewiele wskazuje, aby ta zła passa mogła zostać przerwana w najbliższym czasie, ponieważ zespół spisywał się ostatnio bardzo słabo.

Osłabiony brakiem bramkarza Stalprodukt Oldboys poniósł ostatnio sromotną porażkę w starciu z ekipą Elmec. Fatalny występ ma za sobą jednak również Dandav, który uległ ekipie Św. Paweł. Ten mecz pokaże, czy jednorazowy słabszy występ przerodził się w kryzys formy.

Tabela:
1. iSprzęt 6 10
2. Stalprodukt Oldboys 6 10
3. G2 Transport 6 10
4. Św. Paweł 6 10
5. Elmec Instalacje Elektryczne 6 10
6. Parkers 6 8
7. Dandav 6 8
8. Rangers 6 0

Ekstraklasa:
17.00 Transbet – Bosman
17.45 Igloo – Krawczyk Team
18.30 Spektrum – Corleone
19.15 Stalprodukt – Lemon F.H.U.

Ciekawie zapowiada się mecz Transbet – Bosman. Wprawdzie pierwszy z zespołów punkty stracił jedynie w meczu ze Stalproduktem, ale Bosman po raz kolejny zaskakuje dobrą formą i z pewnością może być wymagającym rywalem. Transbet aż 3 mecze wygrywał różnicą jednego gola i tym razem także można liczyć na zacięte spotkanie.

Dobrze w ostatnim czasie grał zespół Igloo. „Mroźni” dobrze spisywali się zwłaszcza w obronie, co okazało się kluczem do sukcesu w spotkaniu z ekipą Lemon F.H.U. (2-0). Krawczyk Team w obecnym sezonie stworzył sobie sporo okazji do zdobycia gola, ale w ostatnich występach zdecydowanie szwankowała skuteczność zawodników. Porażka w meczu z Corleone (2-3) spowodowała, że drużyna jest obecnie zagrożona spadkiem na 7. miejsce. Ten mecz będzie więc bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie.

Jeszcze ważniejszy będzie bezpośredni pojedynek pozostającego bez punktów zespołu Spektrum z Corleone. Druga z drużyn ostatnio przełamała wreszcie niemoc, przez co będzie minimalnym faworytem spotkania. Spektrum już kilka razy dobrze rozpoczynało spotkania, ale za każdym razem kończyło je porażką. Dla tego zespołu będzie to już praktycznie mecz ostatniej szansy.

Sporym rozczarowaniem jest postawa w tej rundzie ekipy Lemon F.H.U. Po doskonałym poprzednim sezonie drużyna zaliczyła regres formy i obecnie nie ma szans na włączenie się w walkę o czołowe pozycje. Teraz jej rywalem będzie lider, więc trudno będzie jej zdobyć punkty. Stalprodukt pewnie wygrywał kolejne spotkania, nawet jeśli nie zawsze imponował formą, a po remisie w hicie z ekipą Transbet z pewnością zrobi wszystko, by tym razem zdobyć komplet punktów.

Tabela:
1. Stalprodukt 6 16
2. Transbet 6 16
3. Bosman 6 11
4. Igloo 6 9
5. Lemon FHU 6 8
6. Krawczyk Team 6 5
7. Corleone 6 3
8. Spektrum 6 0

Więcej o lidze na stronie www.blf-bochnia.pl