Reklama

Patryk Kura na wiosnę zagra w Wieczystej

Od rundy rewanżowej w zespole BKS Bochnia nie zagra najprawdopodobniej Patryk Kura. Wypożyczony z Puszczy Niepołomice do bocheńskiego czwartoligowca pomocnik zdecydował się na transfer do Wieczystej Kraków.

Jesienią Kura należał do czołowych zawodników BKS Bochnia. Zagrał we wszystkich, szesnastu meczach ligowych, w których strzelił 8 goli. W pamięci kibiców pozostanie zapewne dzięki fantastycznemu występowi przeciwko Watrze Białka Tatrzańska, w którym strzelił cztery bramki. Kura w przeszłości reprezentował także barwy GKS Drwinia w pamiętnym dla tego klubu sezonie 2017/2018 w którym drwinianie osiągnęli swój największy sukces w historii – wygrali rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.  O fakcie transferu Kury do Wieczystej poinformował krakowski klub w mediach społecznościowych. Co ciekawe zarekomendował Kurę jako bocznego obrońcę.

Wieczysta Kraków to przedstawiciel krakowskiej V ligi. Myliłby się jednak ten, kto spoglądałby na ten klub wyłącznie z perspektywy klasy rozgrywkowej w której występuje. Wieczysta ma wielkie ambicje dzięki bogatemu sponsorowi, o czym świadczy kadra tego zespołu w rundzie jesiennej. Patryk Kura spotka w nowym klubie zawodników, którzy z niejednego piłkarskiego pieca jedli chleb, doświadczonych Macieja Bębenka (w przeszłości Górnik Zabrze, Widzew, Polonia Bytom), Damiana Burasa (Wisła Kraków, Okocimski Brzesko), Bartosza Iwana (Wisła Kraków, GKS Katowice), Marcina Makucha (m.in. Sandecja), Michała Miśkiewicza (Wisła Kraków), Piotra Madejskiego (Arka Gdynia, Miedź Legnica, Puszcza).  A przecież mówiło się jeszcze kilka miesięcy temu że do tego klubu dołączy Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk.

Patryk Kura od lat jest związany z bocheńskim futsalem. Z BSF U-20 zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, reprezentował również barwy tego klubu w rozgrywkach seniorskich. Występuje także w Bocheńskiej Lidze Futsalu.

Źródło: Wieczysta Kraków/fb, własne