Piłka ręczna. MOSiR jednak poza pierwszą trójką

W miniony weekend MOSiR Bochnia pokonał w Mielcu rezerwy Stali 22-26. Ze względu jednak na rozciągnięcie kolejki na kilka dni, dopiero w środę 19 lutego stało się jasne jak ostatecznie ukształtuje się tabela grupy A II ligi.

Przypomnijmy, w niedziele MOSiR pokonał Stal II Mielec 22-26 (12-13) i dzięki tej wygranej mógł liczyć na awans z 3. miejsca do grupy mistrzowskiej tychże rozgrywek. Warunkiem koniecznym do awansu były również porażki SMS II ZPRP Kielce z AZS AGH Kraków oraz Buskowianki z Wisłą Sandomierz. Założenia te zrealizowały się tylko w połowie. Buskowianka uległa Wiśle (choć prowadziła do przerwy trzema bramkami), jednak w Kielcach SMS II wysoko pokonał AGH 35-26 mimo iż do przerwy remisował z nim 17-17.

Ostatecznie po fazie zasadniczej rozgrywek MOSiR Bochnia zajmuje 4. lokatę, która niestety nie daje awansu do grupy walczącej o awans. W kolejnych meczach bochnianom przyjdzie rywalizować w grupie spadkowej o miejsce 7 z ASPR Zawadzkie. Mecze odbędą się w dniach 7 marca oraz 21/22 marca.