Reklama

Puchar Polski. Dziś i jutro półfinały: Błyskawica-BKS, Raba-GKS

W sobotę i w niedzielę zostaną rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni. Dzisiaj, w sobotę w Proszówkach Błyskawica podejmie BKS Bochnia, zaś w niedzielę Raba Książnice gościć będzie GKS Drwinia.

Jako pierwszy zostanie rozegrany mecz w Proszówkach. Lider A-klasy Błyskawica zmierzy się ze startującym za tydzień w wiosennych rozgrywkach IV ligi Bocheńskim KS. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie. Mimo, że BKS reprezentuje nasz region w IV lidze, a Błyskawica przewodzi rozgrywkom dwie klasy niżej, to jednak wskazywanie na bochnian jako zdecydowanych faworytów tego meczu może być karkołomne. W kadrze gospodarzy znajduje się szereg zawodników wcześniej związanych z BKS Bochnia, dla których będzie to mecz szczególny, co więcej kilku graczy zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Hołysta ma za sobą grę w IV lidze – bracia Karol i Piotr Filipkowie, Krzysztof Styrna, a także nowo pozyskany Krystian Lewicki (długoletni zawodnik BKS,z którym grał w III lidze). Właśnie ten ostatni ruch kadrowy dodał zespołowi z Proszówek dużą jakość w defensywie, która dotychczas odstawała nieco od siły ofensywnej zespołu. Błyskawica zimą pozyskała również Wojciecha Pacurę z GKS Drwinia. Kadra Błyskawicy wydaje się tak samo silna jak i zrównoważona – nawet w kontekście V ligi, do której zmierza.

Bocheński po przerwie zimowej jest zagadką. Z zespołu odeszło kilku zawodników, w tym Patryk Kura, który występować będzie w Wieczystej Kraków oraz Mirosław Tabor, który wyjechał za granicę. Wszystko na to wskazuje, że wiosną w bramce bochnian nie zobaczymy także Bartłomieja Grabowskiego. Kadrę Janusza Piątka wzmocnił za to bramkarz Mateusz Cieśla, który został wypożyczony z GKS Drwinia, Michał Baranowski z Targowianki oraz obcokrajowiec – Dimitri Sakolka. Nieoficjalnie klub ma zgłosić również kolejnego obcokrajowca do gry przy Parkowej.

W niedzielę w Książnicach Raba zmierzy się z GKS Drwinia. Faworytem będzie zespół czwartoligowców, ale jak wiadomo – rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami i nie można oddawać Rabie szans na sprawienie niespodzianki. Gospodarze grający na co dzień w V lidze zimą postawili na stabilizację kadrową. Z zespołem trenowało dwóch zawodników testowanych, ale jak na razie nie zasilili zespołu trenera Kamila Króla. Teoretycznie kadra została poszerzona za sprawą powrotu z Zielonych Niegowić Tomasza Leśniaka, ale możliwe że z powodu przewlekłej kontuzji zawodnik będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. Wielu ruchów kadrowych nie dokonano w Drwini. jak na razie klub pochwalił się powrotem do zespołu Mołdawianina bramkarza Andrieja Chillariego, którego można było zapamiętać za sprawą dobrej gry na przedpolu bramki i sprawnością operowania piłką. Pozyskano również z Jordana Zakliczyn Jurija Druziuka Jutrzejszy mecz z piątoligowcem będzie ostatnim sprawdzianem trenerskiego duetu Roman Stepankow – Michał Guja przed startem rozgrywek ligowych.

Błyskawica Proszówki – Bocheński KS 7 marca, 14:00
Raba Książnice – GKS Drwinia 8 marca, 15:00

W roku ubiegłym Puchar Polski na szczeblu PPN Bochnia zdobył GKS Drwinia po pokonaniu w finale BKS Bochnia.