Puchar Polski: LKS Poręba czy Sokół Borzęcin? Dziś poznamy zwycięzcę w Brzeskim PPN

Już dziś o godz. 18:00 w Porębie Spytkowskiej rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu w Brzeskim Podokregu Piłki Nożnej. Spotkają się w nim miejscowy LKS i Sokół Borzęcin. Obie ekipy w sobotę bardzo pewnie wygrały swoje spotkania półfinałowe.

Te zespoły jeszcze w sezonie 2018/19 rywalizowały w brzeskiej A-klasie, ale wkrótce spotkają się na wyższym szczeblu rozgrywek. Zanim do tego dojdzie, rywalizować będą w Pucharze Polski. Zarówno LKS jak i w 1/2 finału wygrały swoje mecze w stosunku 4-1. Drużyna z Poręby źle rozpoczęła starcie z Olimpią Bucze, ponieważ już od 12. minuty przegrywała po trafieniu Mikołaja Machalskiego, jednak tuż przed przerwą zdołała zdobyć dwie bramki. Ich autorem został Łukasz Hajduga. Po zmianie stron LKS nie oddał już prowadzenia, a zwycięstwo przypieczętował golami Łukasza Zycha i Kewina Gurgula.

Co ciekawe, bardzo podobny przebieg miało spotkanie Sokoła z Jadowniczanką. Goście z Jadownik objęli prowadzenie już w 3. minucie po bramce Tomasza Gałki, jednak był to koniec ich popisów. W 15. minucie wyrównał Przemysław Obłąk, który przed przerwą zanotował drugie trafienie, a pod koniec spotkania bramki dla Sokoła zdobyli jeszcze Mariusz Zabiegała i Bartłomiej Chmura.

Nadchodzące spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. LKS w drodze do finału pokonał już m.in. Strażaka Mokrzyska i przede wszystkim Okocimskiego, a do tego teraz znów po swojej stronie będzie miał atut własnego boiska. Sokół z pewnością również ostrzy sobie zęby na zwycięstwo. Tryumfator meczu awansuje do fazy okręgowej, gdzie w półfinale zmierzy się z najlepszym w Bocheńskim PPN GKS-em Drwinia, albo Unią Tarnów, która wygrała rozgrywki w Tarnowskim PPN lub najlepszą w Żabnieńskim PPN Termalicą II Nieciecza.