Reklama

Sparingi: Strażak ograł BKS Bochnia, Okocimski lepszy od Glinika Gorlice

Najważniejszymi wydarzeniami piłkarskimi ostatnich dni w naszym regionie były oczywiście mecze Pucharu Polski, jednak warto odnotować, że rozegrano również kilka ciekawych sparingów. Zaskoczeniem może być porażka BKS-u Bochnia ze Strażakiem Mokrzyska. Dobrze zaprezentowali się za to „Piwosze” z Brzeska, którzy ograli występujący także w IV-lidze zespół Glinika Gorlice.

Strażak Mokrzyska bardzo ambitnie dobrał sobie sparingpartnerów. Pojedynek z Okocimskim zakończył się wysoką porażką 2-7, ale z BKS-em Bochnia już udało się wygrać, choć to wyżej notowani podopieczni trenera Janusza Piątka, który… broni w meczach ligowych bramki Strażaka, objęli prowadzenie po bramce Jarosława Ulasa z rzutu karnego. Strażak nie poddał się i zdołał zdobyć dwa gole. Najpierw wyrównał Sebastian Urbański, a później ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rafał Moneta i mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Okocimski, jak już zostało wspomniane, poprzednio pewnie pokonał Strażaka, a teraz poradził sobie również z Glinikiem. Bramki dla OKS-u zdobyli Przemysław Bury, Łukasz Kulig i Kacper Ciuruś, natomiast dla ekipy z Gorlic trafił Konrad Grela. Ostatecznie OKS wygrał 3-1. Taki wynik z pewnością wpłynie pozytywnie na morale zespołu.

Raba Książnice stanęła na rozdrożu, ponieważ za wyniki tej drużyny nie będzie odpowiadał już jeden z ojców ostatnich sukcesów, czyli trener Kamil Król. Na razie jednak nie ma powodu do niepokoju, dlatego że po szalonym meczu pokonała ona 9-5 A-klasową Rzezawiankę. Aż 4 gole dla Raby zdobył Kacper Tabor, a po jednym Kamil Tabor, Łukasz Czesak, Błażej Pieprzyk i dwaj zawodnicy testowani.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali Czarni Kobyle. Podopieczni trenera Michała Dziuby tym razem ograli w Sufczynie miejscowy Grom. Trzy bramki dla Czarnych zdobył Sylwester Kamyczek, a po jednej Michał Serwatka, Adrian Janas, Kamil Machaj i Dawid Smęda. Porażką 1-6 zakończył się za to mecz juniorów starszych Czarnych z LKS-em Uszew.

W imponujący sposób przygotowania rozpoczął Gryf Chronów, który na swoim ciasnym boisku rozbił Zryw Królówka aż 10-1! Dwie bramki dla Gryfa zdobyli Mikchaiło Yuriichuk, Krzysztof Kuchnik oraz jeden z zawodników testowanych, a po jednym trafieniu dołożyli Piotr Ćwik, Sebastian Sułowski, Janusz Topka oraz inny z testowanych zawodników.