Reklama

Puchar Polski: GKS Drwinia podejmie Unię, Sokół zagra z Termalicą II

Przed nami kolejne emocje związane z rozgrywkami Puchar Polski. Już dziś rozegrane zostaną spotkania półfinałowe w okręgu tarnowskim. Najlepszy w bocheńskim PPN GKS Drwinia stanie przed trudnym zadaniem, ponieważ zagra z Unią Tarnów. Łatwo nie będzie miał jednak zapewne także najlepszy w brzeskim PPN Sokół Borzęcin, który zmierzy się z Termalicą II Nieciecza. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 18.

Drwinianie w Pucharze Polski pokazali już, że potrafią rywalizować z zespołem Unii, ponieważ dwa lata temu wyeliminowali go, również na etapie półfinału, po zwycięstwie aż 3-0. Bramki dla GKS-u zdobyli wówczas Roman Stepankov, Kamil Stawiarski i Jakub Berliński. W sezonie 2019/20 zespoły te spotkały się w Drwini w meczu 1. kolejki i wtedy bezapelacyjnie górą była Unia, która wygrała 5-1, za to jeszcze dwa miesiące wcześniej GKS zdołał zremisować 1-1 w Tarnowie z „Jaskółkami”. W spotkaniu pucharowym z Błyskawicą Proszówki (2-1) GKS spisał się nieźle, pytanie czy stać tę ekipę na jeszcze lepszy występ i czy wystarczy to do wyeliminowania wyżej notowanego przeciwnika. Drwinianie za swój atut z pewnością mogą uznać wykonywanie rzutów karnych, ponieważ w przeszłości wielokrotnie właśnie w ten sposób przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Unia rywalizację w Pucharze Polski rozpoczęła od ćwierćfinału w podokręgu tarnowskim i wyeliminowała kolejno LKS Rzepiennik Strzyżewski (4-0) oraz Wolanię Wola Rzędzińska (3-2), a w finale okazała się lepsza w derbach Tarnowa od Metalu (4-0). Zespół obecnie nie tylko bierze udział w rozgrywkach pucharowych, ale także, jako zwycięzca poprzedniego sezonu w grupie wschodniej IV ligi, przygotowuje się do baraży o awans do III ligi, w których zmierzy się z Cracovią II. Te mecze zaplanowano na 8. i 12. lipca, więc dla Unii dzisiejszy mecz będzie próbą generalną przed rywalizacją z „Pasami”.

Faworytem swojego meczu nie będzie raczej także Sokół Borzęcin, który zagra z Termalicą II. Zespół „Słoników” w poprzednim sezonie zajął 7. miejsce z dorobkiem 29 punktów w grupie wschodniej IV ligi, a więc osiągnął lepszy wynik od każdego z przedstawicieli naszego regionu. W Pucharze Polski rozpoczął rywalizację od 1/4 finału w podokręgu żabnieńskim i przeszedł jak burza przez pierwszy etap rozgrywek, pokonując 7-1 Radłovię, MLKS Żabno aż 10-0 i Wisłę Szczucin 3-0. Te wyniki budzą respekt, choć trzeba brać pod uwagę, że finał rozegrano jeszcze jesienią, więc trudno powiedzieć, jak obecnie prezentuje się ta drużyna.

Sokół ma za sobą natomiast już dwa spotkania o stawkę. Być może mecz finałowy z LKS-em Poręba Spytkowska (0-0, k. 4-3) nie był wielkim widowiskiem, ale wcześniej drużyna zdołała w Borzęcinie ograć Jadowniczankę 4-1. Mimo atutu gry na własnym boisku po stronie Sokoła mimo wszystko to Termalica II wydaje się być faworytem pojedynku.

4. lipca 2020:
18:00 GKS Drwinia – Unia Tarnów

18:00 Sokół Borzęcin – Termalica II Nieciecza