Reklama

IV liga: Rafał Policht nowym trenerem GKS-u

Rafał Policht został wczoraj ogłoszony nowym trenerem GKS-u Drwinia. Zastąpi on parę Michał Guja – Roman Stepankov, która rozpadła się po objęciu przez tego pierwszego funkcji trenera zespołu Cracovii U-17.

Wybór zarządu klubu nie dziwi, ponieważ nowy szkoleniowiec jest postacią doskonale znaną w lokalnym środowisku piłkarskim. Jako zawodnik reprezentował m.in. Sandecję Nowy Sącz, Odrę Wodzisław Śląski czy Okocimskiego. Rozegrał 41 meczów na poziomie Ekstraklasy. Będzie to dla niego powrót do IV ligi po jednym sezonie przerwy, w czasie którego prowadził Jadowniczankę Jadowniki. Jego przygoda z tym klubem zaczęła się w sposób bardzo nieudany, gdyż drużyna początkowo przegrywała spotkanie za spotkaniem, ale później zaczęła spisywać się lepiej i ostatecznie zajęła 6. miejsce oraz dotarła do półfinału Pucharu Polski w podokręgu brzeskim.

Jak już zostało wspomniane, dla Rafała Polichta nie będzie to pierwsza trenerska przygoda w IV lidze, ponieważ wcześniej awansował na ten szczebel z zespołem Okocimskiego Brzesko, zdobywając aż 76 punktów w Klasie okręgowej, a następnie poprowadził „Piwoszy” do zajęcia 7. miejsca w sezonie 2018/19.