Reklama

Puchar Polski: Sensacje w meczach II rundy w PPN Brzesko

II runda Pucharu Polski w PPN Brzesko obfitowała w niespodziewane wyniki, a aż 5 spośród 8 pojedynków rozstrzygniętych zostało dopiero w konkursie rzutów karnych. Z rozgrywek odpadły już oba zespoły IV-ligowe: Okocimski Brzesko i Rylovia. Co ciekawe, oba teoretycznie najmocniejsze ekipy w regionie pokonane zostały właśnie w konkursie rzutów karnych. Już na tym etapie rywalizację zakończył także finalista poprzedniej edycji – LKS Poręba Spytkowska. Podobnie jak w rozegranym przed miesiącem finale z Sokołem Borzęcin, tak i w meczu z Arkadią Olszyny zespół zbyt słabo wykonywał rzuty karne.

II runda:
Wiślanie Wola Przemykowska 1-3 Sokół Borzęcin Górny

Olimpia Bucze 1-1, k. 4-2 Orzeł Dębno

Victoria Porąbka Uszewska 3-3, k. 7-6 Sokół Maszkienice

LKS Poręba Spytkowska 0-0, k. 3-4 Arkadia Olszyny

LKS Gnojnik 0-5 Jadowniczanka Jadowniki

Tymon Tymowa 2-2, k. 6-5 Rylovia Rylowa

Korona Niedzieliska 3-1 Strażak Mokrzyska

LKS Uszew 3-3, k. 4-3 Okocimski KS Brzesko

Większość pozostałych spotkań także była bardzo zacięta. Kolejną niespodzianką była wygrana A-klasowej Victorii Porąbka Uszewska nad występującym poziom wyżej Sokołem Maszkienice, również po rzutach karnych. Victoria już drugi raz z rzędu przechyliła w ten sposób losy rywalizacji na swoją stronę, ponieważ w I rundzie również dopiero w rzutach karnych okazała się lepsza od Gromu Sufczyn. Faworyzowani goście z Maszkienic w ostatnich sekundach zdobyli dwa gole i wyrównali stan rywalizacji, ale później i tak musieli przełknąć gorycz porażki.

Do III rundy awansowała Korona Niedzieliska, która pokonała występującego w Klasie okręgowej Strażaka Mokrzyska 3-1. I tutaj lepszy okazał się teoretycznie niżej notowany zespół. Spośród faworytów nie zawiedli jedynie Sokół Borzęcin – tryumfator poprzedniej edycji, oraz Jadowniczanka Jadowniki. Te zespoły dość pewnie pokonały odpowiednio Wiślan Wola Przemykowska i LKS Gnojnik.