Reklama

Puchar Polski: Kilka niespodzianek w meczach I rundy w PPN Bochnia

Za nami I runda Pucharu Polski w PPN Bochnia. W większości spotkań górą okazały się wyżej notowane zespoły z A-klasy, jednak doszło także do kilku niespodzianek.

Za zaskoczenie należy uznać wynik oraz przede wszystkim styl w jakim występujący w B-klasie Promień Mikluszowice wyeliminował z turnieju Błękitnych Krzeczów. Goście tylko na samym początku stworzyli sobie kilka okazji, potem byli już jedynie tłem dla miejscowych, którzy stopniowo powiększali przewagę. Promień to jedyny zespół z bocheńskiej B-klasy, który wywalczył prawo gry w II rundzie. Teraz w nagrodę zwycięzcy zagrają z Rabą Książnice.

Bardzo udanie sezon zainaugurował Zryw Królówka. Beniaminek A-klasy pokonał 3-1 Tarnavię, która w poprzednim sezonie należała do średniaków na tym poziomie rozgrywek i do tego spotkania przystąpiła w roli faworyta. Lepsi okazali się jednak zawodnicy Zrywu, którzy w II rundzie zmierzą się z BKS-em Bochnia.

Rzuty karne musiały rozstrzygać losy rywalizacji A-klasowych Beskidu Żegocina i Trzciany 2000 oraz Raby Niedary z GKS-em II Drwinia. W derbach Południa lepsi okazali się zawodnicy z Trzciany, natomiast na Północy ostatecznie do dalszej fazy awansował GKS II.

Także dopiero konkurs rzutów karnych wyłonił zwycięzcę meczu Nieszkowianki z Czarnymi Kobyle. Tutaj lepszy okazał się faworyzowany zespół gości, który pokonał występujących w B-klasie gospodarzy i w II rundzie zagra na własnym boisku z Naprzodem Sobolów.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie przebudowanego Górnika Siedlec z Rzezawianką. Zespół gospodarzy prowadzony przez grającego trenera Dawida Rasia uporał się z przyjezdnymi po zaciętym spotkaniu 2-1.

Nie zawiedli pozostali faworyci. Ceramika uporała się z Gryfem Chronów, Macierz Lipnica z kłopotami, ale ostatecznie pokonała Czarnych II Kobyle, Victoria Słomka rozbiła KR Jodłówka, a Orzeł Cikowice okazał się lepszy od Żubra Gawłówek.

I runda:

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 1-1, k. 3-4 Czarni Kobyle

Gryf Chronów 2-5 Ceramika Muchówka

Zryw Królówka 3-1 Tarnavia Tarnawa

Czarni II Kobyle 2-3 Macierz Lipnica Murowana

Beskid Żegocina 3-3, k. 4-5 LKS Trzciana 2000

Górnik Siedlec 2-1 Novi/Rzezawianka Rzezawa

Raba Niedary 1-1, k. 3-4 GKS II Drwinia

Żubr Gawłówek 2-5 Orzeł Cikowice

Promień Mikluszowice 4-0 Błękitni Krzeczów

KR Jodłówka 1-6 Victoria Słomka


II runda (1-2. sierpnia):

Czarni Kobyle – Naprzód Sobolów

Ceramika Muchówka – Szreniawa Nowy Wiśnicz

Zryw Królówka – Bocheński KS

Macierz Lipnica – Trzciana 2000

Górnik Siedlec – GKS II Drwinia

Orzeł Cikowice – Błyskawica Proszówki

Promień Mikluszowice – Raba Książnice

Victoria Słomka – GKS Drwinia