Reklama

Puchar Polski. Dzisiaj ćwierćfinały na szczeblu PPN Bochnia

Dzisiaj późnym popołudniem zostaną rozegrane meczećwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej. W rywalizacji pozostały dwa kluby z IV ligi oraz po trzy z ligi okręgowej oraz A klasy.

Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Trzciany i BKS Bochnia. Pierwsi mają za sobą rywalizację pucharową z Beskidem Żegocina oraz Macierzą Lipnica. W pierwszej kolejce ligowej podopieczni Stanisława Tabaka podzielili się punktami z wcześniejszym rywalem z Pucharu – Beskidem. BKS Bochnia po pucharowym rozbiciu wykartkowanego Zrywu Królówka uległ na inaugurację IV ligi – Wierchom Rabka Zdrój. Faworytem dzisiejszego meczu jest oczywiście zespół Janusza Piatka i każde inne rozstrzygniecie rywalizacji niż pewne zwycięstwo czwartoligowca będzie co najmniej niespodzianką.

W Kobylu odbędą się derby gminy Nowy Wiśnicz. Podobnie jak przed rokiem Szreniawa zagra na stadionie Czarnych o przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych. Jak na razie wiśniczanie pokonali w tych rozgrywkach Ceramikę Muchówka, zaś w lidze gładko ulegli Olimpii Bucze. Czarni póki co mierzyli się tylko w Pucharze Polski – po słabym meczu szczęśliwie pokonali Nieszkowiankę, aby pokazać zupełnie inne oblicze w rywalizacji z Naporzdem Sobolów. Rok temu Czarni pokonali wiśniczan notując swój pierwszy w historii oficjalny triumf nad lokalnym rywalem.

Wiele mówiło się o problemach kadrowych w Siedlcu. Przedwcześnie jednak na tej drużynie niektórzy stawiali krzyżyk. Mimo weekendowej porażki w lidze z Błękitnymi Krzeczów, Górnik wyeliminował w Pucharze GOSiR oraz GKS II Drwinia. Z kolei Błyskawica po średnim co najwyżej, ale zwycięskim, meczu z pucharowym z Orłem Cikowice pewnie pokonała w lidze okręgowej Arkadię Olszyny. Tak jak w przypadku pierwszej pary ćwierćfinałowej, tak i w tym przypadku zdecydowanym faworytem pojedynku są goście.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek Raby Książnice z GKS Driwnia. Gospodarze w poprzedniej rundzie odprawili z kwitkiem Promień Mikluszowice po fantastycznym meczu Kacpra Tabora. W lidze wrócili z punktem z Borzęcina po istnej wymianie ciosów z tamtejszym Sokołem. GKS wydaje się jeszcze nie wszedł na maksymalne obroty, o czym świadczą wymęczone zwycięstwo z Victorią Słomka oraz tylko remis na boisku beniaminka IV ligi ze Słopnic. Warto przypomnieć, że w półfinale poprzedniej edycji Pucharu Raba mierzyła się właśnie z GKS. Wówczas losy meczu, na rzecz drwinian, rozstrzygnęły się w samej końcówce. Jak będzie dzisiaj?

Pary ćwierćfinałowe:

LKS Trzciana 2000 – BKS Bochnia 17:30
Czarni Kobyle – Szreniawa Nowy Wiśnicz 18:00
Górnik Siedlec – Błyskawica Proszówki 18:00
Raba Książnice – GKS Drwinia 18:00