Reklama

Klasa okręgowa: Przed nami 3. kolejka. Czy Radłovia i Błyskawica podtrzymają zwycięską passę?

Wielkimi krokami zbliża się kolejny weekend, a wraz z nim zaplanowane na sobotę i niedzielę spotkania 3. serii gier w bocheńsko-brzeskiej klasie okręgowej. Interesująco zapowiada się spotkanie Sokoła Borzęcin z Jadowniczanką oraz mecze ekip, które najlepiej rozpoczęły sezon, czyli Błyskawicy Proszówki i Radłovii.

3. kolejka:
sobota, 22. sierpnia:

Błyskawica Proszówki – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:00

LUKS Wola Radłowska – Arkadia Olszyny 17:00

Sokół Borzęcin Górny – Jadowniczanka Jadowniki 17:00

LKS Poręba Spytkowska – Olimpia Kąty 17:30

niedziela, 23. sierpnia:
Naprzód Sobolów – Strażak Mokrzyska 13:00

Orzeł Dębno – Raba Książnice 17:00

Radłovia Radłów – Sokół Maszkienice 17:30

pauza: Olimpia Bucze

Poprzedni raz w lidze Błyskawica ze Szreniawą mierzyła się w sezonie 2018/19. Wtedy to ekipa z Wiśnicza zmierzała pewnie po awans z bocheńskiej A-klasy na poziom wyżej i pierwsze starcie wygrała pewnie 3-0, a drugie zakończyło się remisem 1-1. Dziś obie ekipy występują już w klasie okręgowej, ponieważ Błyskawica poszła śladami podopiecznych trenera Marcia Motaka, a po świetnym początku to ona będzie faworytem zbliżającego się spotkania. Zespół trenera Bartłomieja Hołysta imponuje przede wszystkim siłą ataku, bo zdobywa bardzo dużo bramek. Drużyna z Wiśnicza jest pod tym względem jego zupełnym przeciwieństwem, bo ostatnio znacznie lepiej broni niż atakuje. Spotkanie powinno być zacięte, ale wydaje się, że obecnie większym potencjałem dysponują gospodarze.

Trudno przewidzieć, według jakiego scenariusza potoczy się mecz LUKS-u Wola Radłowska z Arkadią Olszyny. Beniaminek przed tygodniem dość niespodziewanie ograł Sokoła Maszkienice 3-1 i pokazał, że nie zamierza być dostarczycielem punktów. Arkadia w jedynym rozegranym dotychczas spotkaniu uległa 2-5 Błyskawicy, jednak trudno uznać tę wyjazdową porażkę za oznakę słabej formy, ponieważ zespół z Proszówek radzi sobie bardzo dobrze i jest trudnym rywalem. W tygodniu zespół z Olszyn przegrał jednak aż 0-4 w Pucharze Polski z Jadowniczanką, co jest już alarmujące. Ten pojedynek będzie bardzo ważny dla obu ekip, ponieważ ewentualne zdobycie kompletu punktów pozwoli zwycięzcy znacznie awansować w tabeli, natomiast przegrany może popaść w tarapaty.

Jednym z najciekawszych spotkań 3. kolejki powinien być pojedynek Sokoła Borzęcin z Jadowniczanką. Oba zespoły pozostają w walce o Puchar Polski, bo w tygodniu awansowały do 1/2 finału w PPN Brzesko. Właśnie na tym etapie rozgrywek spotkały się w poprzednim sezonie. Wtedy aż 4-1 wygrał Sokół, który obecnie wydaje się być zespołem nieco mocniejszym, a do tego potrafiącym wykorzystać atut własnego boiska. Jadowniczanka notuje spore wahania formy, ale z pewnością stać tę drużynę na dobry występ.

Na pierwsze zwycięstwo w klasie okręgowej czeka nadal LKS Poręba Spytkowska. Zespół ma za sobą dwa nieudane spotkania, bo najpierw przegrał niespodziewanie z Orłem Dębno (0-1), a później zremisował 2-2 z Rabą Książnice, choć dwukrotnie obejmował prowadzenie. Być może trzeci występ okaże się być udany, bo niewątpliwie ta ekipa dysponuje sporym potencjałem. Teraz rywalem będzie Olimpia Kąty, która mozolnie próbuje odbudować mocną pozycję w stawce po zeszłorocznym rozpadzie ekipy, która zajęła 1. miejsce w sezonie 2018/19. Minimalnym faworytem meczu wydają się być gospodarze, ale żaden wynik nie będzie zaskoczeniem.

Ciekawie zapowiada się spotkanie Naprzodu Sobolów ze Strażakiem Mokrzyska. Gospodarze źle rozpoczęli sezon, bo po dwóch meczach mają na koncie tylko 1 punkt, jednak na własnym boisku wciąż mogą być mocni. W poprzednich rozgrywkach wygrali w Sobolowie 6 spotkań i raz zremisowali. Ostatni raz Naprzód w meczu ligowym dał się pokonać 19. maja 2019 roku, gdy przegrał 1-2 ze… Strażakiem Mokrzyska. Być może to właśnie ta ekipa zakończy dobrą passę zespołu. Podopieczni trenera Marcina Manelskiego muszą jednak zaprezentować się znacznie lepiej niż przed tygodniem, gdy w słabym stylu ulegli na własnym boisku Radłovii aż 1-5.

Trudno jednoznacznie ocenić pierwsze dwa występy w wykonaniu Orła Dębno i Raby Książnice. Pierwsza z ekip zdobyła 3 punkty minimalnie pokonując LKS Poręba Spytkowska i przegrywając z Szreniawą, natomiast Raba dwukrotnie zremisowała po ciekawych meczach, najpierw z Sokołem Borzęcin, a później z wspominanym LKS-em Poręba Spytkowska. Te zespoły prezentują w ostatnich miesiącach zupełnie inny sty. Orzeł skupia się zdecydowanie na obronie dostępu do własnej bramki, przez co traci mało goli, ale niewiele ich też zdobywa. Raba z kolei stawia zdecydowanie na ofensywę, a siłą drużyny są przede wszystkim ataki skrzydłami. Bardzo trudno przewidzieć, kto będzie górą tym razem, ale to również może być ciekawy pojedynek.

O tym, że Radłovia potrafi regularnie dobrze prezentować się na własnym boisku, wiadomo już od zeszłego sezonu, natomiast przed tygodniem zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Paleja zagrał świetnie także w spotkaniu wyjazdowym i pokonał aż 5-1 Strażaka Mokrzyska, dzięki czemu objął pozycję lidera. Wydaje się, że obecnie zawodnicy z Radłowa osiągnęli bardzo dobrą formę i w kolejnych kolejkach mogą regularnie powiększać swój dorobek. Tego niestety nie można powiedzieć o Sokole, ponieważ ta drużyna zdobyła na razie tylko 1 punkt, a do tego teraz będzie musiała poradzić sobie bez trenera Jana Kargula, który odszedł z klubu po 7 latach. Takiej zmiany nie da się nie odczuć, dlatego trudno teraz przewidzieć, jak Sokół będzie się prezentował w kolejnych spotkaniach. Z jednej strony zmiana może wpłynąć ożywczo na ekipę, ale równie dobrze ona popaść w jeszcze głębszy marazm. Faworytem najbliższego pojedynku będzie Radłovia.

Tabela:
1. Radłovia Radłów 2 6 9-2
2. Błyskawica Proszówki 2 6 10-4
3. Jadowniczanka Jadowniki 3 4 6-8
4. Olimpia Bucze 2 3 6-5
5. Strażak Mokrzyska 2 3 3-5
6. Szreniawa Nowy Wiśnicz 2 3 1-4
7. Orzeł Dębno 2 3 1-1
8. LUKS Wola Radłowska 2 3 3-3
9. Raba Książnice 2 2 5-5
10. Olimpia Kąty 1 1 0-0
11. Naprzód Sobolów 2 1 3-4
12. Sokół Borzęcin Górny 1 1 3-3
13. LKS Poręba Spytkowska 2 1 2-3
14. Sokół Maszkienice 2 1 2-4
15. Arkadia Olszyny 1 0 2-5