Reklama

A-klasa Bochnia: Czas na mecze 8. kolejki. Interesująco zapowiada się zwłaszcza pojedynek Rzezawianki z Orłem

Przed nami 8. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Kilka spotkań zapowiada się niezwykle interesująco. Zwłaszcza spotkanie Rzezawianki z Orłem Cikowice będzie miało duże znaczenie dla rozwoju sytuacji w górnej części tabeli.

8. kolejka:
26 września:

LKS Trzciana 2000 – Macierz Lipnica Murowana 13:00

Czarni Kobyle – Górnik Siedlec 16:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Orzeł Cikowice 16:00

Ceramika Muchówka – Tarnavia Tarnawa 16:00

niedziela, 27 września:
Beskid Żegocina – GKS II Drwinia 13:00

Żubr Gawłówek – Zryw Królówka 16:00

Raba Niedary – Błękitni Krzeczów 16:00

pauza: Vitoria Słomka

Kolejkę zainauguruje mecz LKS-u Trzciana 2000 z Macierzą Lipnica. Obie drużyny z pewnością nie są zadowolone ze swoich wyników, przy czym w przypadku ekipy z Lipnicy można mówić o bardzo dużym rozczarowaniu. W siedmiu meczach zdobyła ona zaledwie 4 punkty, co należy uznać za bardzo mizerny dorobek. LKS ma w dorobku 4 punkty więcej przy jednym spotkaniu rozegranym mniej, ale ostatnio zawiódł przegrywając ze Zrywem Królówka. Trudno przewidzieć wynik tej rywalizacji, ale wydaje się, że to gospodarze prezentują obecnie lepszą formę.

Bardzo ważne spotkanie czeka drużyny Czarnych Kobyle i Górnika Siedlec. Obie zgromadziły dotychczas zaledwie po 4 punkty, więc jeśli nie poprawią swojej dyspozycji, to będą musiały bronić się przed spadkiem. Trudno wskazać, która z drużyn dysponuje obecnie większym potencjałem, ponieważ obie miewały dotychczas co najwyżej przebłyski dobrej gry. Ta rywalizacja na pewno będzie należała do niezwykle zaciętych.

Hitem 8. kolejki będzie mecz Rzezawianki z Orłem Cikowice. Gospodarze słabo zaczęli sezon, ale szybko zaczęli odzyskiwać formę, natomiast drużyna z Cikowic od początku rundy prezentuje równą formę i imponuje zwłaszcza ilością zdobytych goli. Po siedmiu występach ma ich na koncie już 27, a skutecznością wyróżnia się zwłaszcza trio Błażej Bajer, Robert Dziwisz, Wiktor Olearczyk. Rzezawianka także może się jednak pochwalić siłą w ofensywie, dlatego to spotkanie powinno być nie tylko zacięte, ale i obfitować w gole.

Odnieść siódme zwycięstwo w sezonie postara się Ceramika. Jej rywalem tym razem będzie Tarnavia, która bardzo dobrze rozpoczęła rundę, ale później zaczęły trapić ją problemy kadrowe i przestała regularnie punktować. Na zwycięstwo czeka teraz już od trzech spotkań. To gospodarze będą wyraźnym faworytem tego pojedynku.

Trudne zadanie czeka słabo spisującą się drużynę Beskidu Żegocina, ponieważ zmierzy się ona na własnym boisku z mocnym GKS-em II Drwinia. Goście przegrali dotychczas jedynie z Orłem Cikowice (1-3), natomiast w pojedynkach z niżej notowanymi rywalami z reguły odnosili pewne zwycięstwa. Beskid na ten moment chyba nie ma zbyt wiele do pokazania, a do tego na swoim terenie w trzech spotkaniach zdobył jedynie punkt.

Interesująco zapowiada się mecz beniaminków: Żubra Gawłówek i Zrywu Królówka. Obie drużyny radzą sobie na razie bardzo przyzwoicie i zajmują odpowiednio 7. oraz 10. Gospodarze w meczach domowych zgromadzili dotychczas 4 punkty w 4 meczach, natomiast goście taki sam dorobek zgromadzili w trzech spotkaniach na obcych boiskach, dlatego wskazać faworyta konfrontacji będzie niezwykle ciężko. W poprzednim sezonie, gdy obie ekipy spotkały się na boisku w Muchówce jeszcze w ramach rywalizacji w B-klasie to Żubr wygrał 2-0.

Ważny pojedynek czeka bardzo słabo spisujące się w ostatnim czasie drużyny Raby Niedary oraz Błękitnych Krzeczów. Dla obu z nich będzie to okazja na podniesienie morale po ostatnich porażkach i podreperowanie dorobku punktowego, który zwłaszcza w przypadku Raby wygląda bardzo mizernie. Błękitni zajmują obecnie 9. miejsce, ale zawdzięczają to dobrej postawie w pierwszych meczach sezonu, po której zostało chyba już tylko wspomnienie.

Tabela:
1. Ceramika Muchówka 6 18 27-7
2. Orzeł Cikowice 7 17 27-10
3. Victoria Słomka 7 16 17-7
4. GKS II Drwinia 7 14 15-6
5. Novi/Rzezawianka Rzezawa 6 12 21-9
6. Tarnavia Tarnawa 7 10 10-16
7. Żubr Gawłówek 6 8 9-10
8. LKS Trzciana 2000 6 8 10-9
9. Błękitni Krzeczów 7 7 11-18
10. Zryw Królówka 7 7 14-22
11. Beskid Żegocina 6 5 11-16
12. Górnik Siedlec 7 4 8-18
13. Macierz Lipnica Murowana 7 4 4-16
14. Raba Niedary 6 4 6-17
15. Czarni Kobyle 6 4 5-14