Reklama

Klasa okręgowa: Czas na 8. kolejkę. Czy faworyci podołają wyzwaniom?

Przed nami 8. seria gier w grupie bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej. Spośród spotkań zaplanowanych w jej ramach trudno doszukać się takiego, które można by było określić mianem hitu, jednak niespodziewane wyniki kilku meczów poprzedniej kolejki pokazują, że w tej lidze niczego nie można być pewnym i każde spotkanie może okazać się niezwykle zacięte.

8. kolejka:
sobota, 26 września:

Błyskawica Proszówki – Sokół Borzęcin Górny 16:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Jadowniczanka Jadowniki 16:00

LUKS Wola Radłowska – Radłovia Radłów 16:00

niedziela, 27 września:
Arkadia Olszyny – Orzeł Dębno 13:00

Strażak Mokrzyska – Olimpia Kąty 15:00

Sokół Maszkienice – Raba Książnice 16:00

Olimpia Bucze – LKS Poręba Spytkowska 16:00

pauza: Naprzód Sobolów

Po dwóch porażkach podnieść będzie chciała się Błyskawica Proszówki. Rywalem podopiecznych trenera Bartłomieja Hołysta będzie słabo prezentujący się w ostatnich tygodniach Sokół Borzęcin, dlatego wydaje się, że tym razem zdołają oni przerwać niekorzystną passę. Sokół długo pozostawał niepokonany, ale z drugiej strony nie potrafił również wygrywać swoich meczów i w obecnej formie będzie tej ekipie ciężko zaskoczyć faworyta.

Ciekawie zapowiada się mecz Szreniawy z Jadowniczanką, ponieważ te zespoły prezentują zupełnie różne style gry. W meczach z udziałem drużyny z Nowego Wiśnicza padało w tym sezonie średnio jedynie nieco ponad 2 gole na mecz, natomiast w starciach z udziałem zespołu z Jadownik – aż ponad 5! Szreniawa na własnym boisku wygrała już 3 mecze i z pewnością będzie chciała kontynuować korzystną passę. Stawka meczu jest spora, bo obie ekipy zajmują miejsca w środkowej części tabeli i od wyniku konfrontacji zależy, czy po tej kolejce awansują, czy też osuną się na niższą pozycję.

Bardzo trudne zadanie czeka LUKS Wola Radłowska, ponieważ zmierzy się ze swoim lokalnym rywalem – Radłovią. Zespół z Radłowa przed tygodniem pauzował, ale porażki najpoważniejszych rywali pozwoliły jeszcze umocnić się mu na 1. miejscu w tabeli. Za gośćmi przemawia niemal wszystko, ponieważ zdobywali dotychczas mnóstwo goli (średnio 4 na mecz), pokonali też już w bezpośrednich meczach Błyskawicę i Strażaka. Nie jest jednak nie do zatrzymania, co udowodniła niedawno Olimpia Bucze, remisując w Radłowie 4-4 po szalonym meczu. Wydaje się, że mimo wszystko Radłovia powinna zgarnąć już dziś kolejny komplet punktów, jednak pojedynki derbowe potrafią wyzwolić dodatkowe pokłady energii. W tym swojej szansy musi upatrywać LUKS.

Niezwykle ważne spotkanie czeka zespoły Arkadii Olszyny oraz Orła Dębno. Pierwszy z zespołów po pięciu porażkach na początek sezonu zajmuje ostatnie, czyli 15. miejsce w tabeli i jeśli chce utrzymać się na poziomie ligi okręgowej, to musi szybko zacząć punktować. Sytuacja Orła poprawiła się nieco po wygranej 5-0 nad Sokołem Maszkienice, jednak i ta drużyna musi szukać punktów, bo obecnie zajmowana przez nią 13. pozycja nie gwarantuje utrzymania, a wręcz przeciwnie – trzeba zakładać, że jej zajęcie oznaczać będzie spadek. Trudno przewidzieć wynik tej rywalizacji, bo obie ekipy prezentowały się słabo w większości poprzednich meczów. Nawet jeśli poziom rywalizacji nie będzie zbyt wysoki, to emocji z pewnością nie zabraknie.

Już wydawało się, że Strażak Mokrzyska osiągnął dobrą formę i będzie regularnie wygrywał, ale przed tygodniem podopieczni trenera Marcina Manelskiego zostali pokonani przez Rabę Książnice (0-4). Nie wiadomo, jak teraz zespół zareaguje na tę dotkliwą porażkę, do tego rywal nie będzie należał do łatwych, bo Olimpia Kąty w ostatnim czasie zaczęła regularnie punktować i spisuje się coraz lepiej. Faworytem będzie zespół gospodarzy, ale Olimpia z pewnością nie podda się łatwo, zwłaszcza że w przypadku zwycięstwa sama przeskoczy Strażaka w tabeli.

Fatalny początek sezonu zanotował zespół Sokoła Maszkienice. Nadal czeka on na pierwsze zwycięstwo w sezonie, a co gorsza, niewiele wskazuje, by miał przełamać tę złą passę w najbliższym czasie. Teraz jego rywalem będzie nieobliczalna Raba Książnice, która ostatnio pokonała aż 4-0 Strażaka Mokrzyska, ale wcześniej poniosła trzy porażki z rzędu. Trudno przewidzieć wynik tego spotkania, ale wydaje się, że goście powinni być w stanie wywalczyć co najmniej remis, chyba że Sokół nareszcie zdoła poprawić formę.

Ciekawie zapowiada się mecz Olimpii Bucze z LKS-em Poręba Spytkowska. Gospodarze słabe występy przeplatają z całkiem niezłymi, a ostatnio pokonali drużynę Sokoła Borzęcin (2-1), z kolei LKS poczyna sobie coraz śmielej i awansował już na 2. miejsce w tabeli. Jeśli w tym spotkaniu zdobędzie komplet punktów, to jeszcze umocni się na podium.

Tabela:
1. Radłovia Radłów 6 16 24-10
2. LKS Poręba Spytkowska 7 13 16-10
3. Naprzód Sobolów 7 12 16-9
4. Błyskawica Proszówki 6 12 18-11
5. Strażak Mokrzyska 7 11 11-13
6. Szreniawa Nowy Wiśnicz 6 10 5-8
7. Olimpia Kąty 6 10 11-9
8. LUKS Wola Radłowska 6 10 6-7
9. Jadowniczanka Jadowniki 8 10 19-22
10. Raba Książnice 7 8 17-18
11. Olimpia Bucze 6 7 13-16
12. Sokół Borzęcin Górny 5 6 9-8
13. Orzeł Dębno 7 6 10-14
14. Sokół Maszkienice 7 3 7-19
15. Arkadia Olszyny 5 0 6-14