I liga koszykówki. Pierwsza przegrana bochnianek

Po zeszłotygodniowym zwycięskim debiucie w rozgrywkach I ligi, koszykarki Contimax MOSiR-u Bochnia przegrały 94-76 w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszym Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. Najwięcej punktów dla zespołu z Bochni zdobyła Karolina Wilk -28.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp – Contimax MOSiR Bochnia 94-76 (36-19,26-21,22-13,10-23)
AZS: Joanna Kobylińska 26, Aleksandra Kuczyńska 15, Maja Kozłowska 11, Ewelina Śmiałek 9, Marcelina Harasimowicz 9, Karolina Matkowska 9, Julita Michniewicz 5, Wiktoria Kuczyńska 4, Daria Ryzińska 4, Martyna Sierocińska 2.
MOSiR: Karolina Wilk 28, Anna Krawiec 14, Monika Malinowska 12, Aisza Buczek 5, Julia Fortuna 3, Sara Marczyk 3, Gabriela Rak 2, Magdalena Puter, Patrycja Rogalska.

Ekipę Małgorzaty Misiuk szybko dopadł w Gorzowie pech. Już w pierwszej minucie spotkania kontuzję kostki doznała kapitan MOSiR-u – Magdalena Puter. Doświadczona skrzydłowa ambitnie próbowała jeszcze wrócić do gry, ale uraz ostatecznie był zbyt silny, aby mogła kontynuować grę na wysokim poziomie. Bochniankom ciężko było pokonać rywalki, w składzie których aż osiem celnych „trójek” rzuciła Joanna Kobylińska (na 15 prób). Podobną skuteczność miała Karolina Wilk z MOSiR-u, która na 13 prób do kosza za trzy punkty rzuciła siedmiokrotnie. Statystycznie dobre zawody rozegrały Anna Krawiec, która do 14 punktów dodała aż 19 zbiórek, Monika Malinowska (12 punktów i 6 zbiórek) oraz Aisza Buczek (5 punktów i 10 zbiórek).

O losach pojedynku zadecydowała pierwsza kwarta zdecydowanie wygrana przez zawodniczki z Gorzowa aż 36-19. Druga bardziej wyrównana przyniosła podwyższenie prowadzenia gospodyń o 5 punktów. Jakiekolwiek nadzieje przyjezdnych na korzystny rezultat zostały zabite w trzeciej części meczu wygranego przez AZS różnicą 9 punktów. Dopiero w ostatniej kwarcie, która rozpoczęła się przy wyniku 84-53 bochnianki zdołały odnieść mały sukces wygrywając ją 10-23. To także wówczas zdecydowanie poprawiły się statystyki zawodniczek naszej drużyny.