Klasa okręgowa: Sensacyjna porażka Radłovii, Arkadia zdobyła pierwszy punkt

Za nami 11. kolejka w grupie bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej. Niestety ostatni czas był naznaczony nie tylko obawą przed pandemią COVID-19, ale i problemami z boiskami. Z tego drugiego powodu odwołane zostało spotkanie Raby Książnice z Błyskawicą. W pozostałych sześciu pojedynkach, które rozegrano zgodnie z planem, działo się naprawdę sporo, nawet jeśli tym razem padło bardzo mało goli – zaledwie 14. Niespodziewanie porażkę w pojedynku z Sokołem Borzęcin poniosła Radłovia. Pierwszy punkt za remis w pojedynku z Jadowniczanką wywalczyła z kolei Arkadia Olszyny.

pauza: Orzeł Dębno

Sensacyjnej porażki z Sokołem doznała Radłovia. Nękani w ostatnim czasie problemami kadrowymi gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie już w 7. minucie po bramce Mateusza Obłąka. Goście z Radłowa przyzwyczaili w tym sezonie, że nawet jeśli słabo bronią, to potrafią atakować z rozmachem, ale tym razem nie zdołali przełamać obrony rywala. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną Sokoła 1-0. Porażka Radłovii oznacza, że nie ma już w stawce żadnego niepokonanego zespołu. Podopieczni trenera Krzysztofa Paleja muszą teraz liczyć na potknięcie Błyskawicy, ponieważ w innym przypadku stracą pozycję lidera po drugim meczu bez zwycięstwa z rzędu. Sokół awansował na 13. miejsce, więc wciąż znajduje się bardzo nisko, ale za to ma wciąż do rozegrania dwa zaległe mecze.

W meczu beniaminków górą LKS Poręba Spytkowska, ponieważ pokonała LUKS Wola Radłowska. Co ciekawe, z powodu obfitych opadów i złego stanu boiska mecz rozegrany został na boisku ekipy LUKS-u, która w tej rywalizacji wystąpiła w roli gości. Brak atutu własnego boiska nie przeszkodził jednak drużynie z Poręby w odniesieniu dość pewnej wygranej. W 39. minucie pierwszego gola dla LKS-u zdobył Łukasz Zych, a kilka minut przed końcem zwycięstwo przypieczętował Sebastian Greń.

Jedynym spotkaniem, który obfitował w gole było oczywiście to z udziałem Jadowniczanki Jadowniki, która dość niespodziewanie nie zdołała pokonać Arkadii Olszyny. Goście znajdują się w katastrofalnym położeniu, więc od samego początku musieli ruszyć do ataku, co przyniosło pozytywny efekt, bo już w 8. minucie przejęli piłkę, a akcję skutecznie zakończył Patryk Waśko. Jadowniczanka dość szybko odpowiedziała golem Konrada Kurzywilka, ale kwadrans później swoje drugie trafienie zanotował Waśko. I tym razem przyjezdni z prowadzenia cieszyli się około 8 minut, ponieważ trafienie samobójcze zanotował Dariusz Baca. Kiedy w drugiej połowie gospodarze zdołali objąć prowadzenie dzięki trafieniu Sławomira Rydza, wydawało się, że Arkadia znów poniesie porażkę, jednak tym razem tak się nie stało. Na 3-3 w 57. minucie wyrównał Szymon Więcek, a kolejne gole już nie padły. Podział punktów z pewnością nie zadowolił żadnej z drużyn. Arkadia zdołała przerwać serię porażek, ale do rywali nadal traci bardzo wiele punktów i żeby zmniejszyć stratę, musi wygrywać. Remis powinien jednak zmotywować zespół do dalszej pracy i dodać trochę otuchy zawodnikom.

Ważne zwycięstwo w domowym meczu z Sokołem Maszkienice odniósł Strażak Mokrzyska. Wynik spotkania kwadrans przed końcem pierwszej połowy otworzył strzałem z rzutu wolnego Sebastian Urbański z zespołu Strażaka, ale szybko na to trafienie odpowiedział Andrzej Ryglowski i do przerwy było 1-1. W drugiej połowie obie drużyny szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola i ostatecznie udało się to gospodarzom. Decydującą bramkę dla Strażaka na swoje konto zapisał Kacper Jaworski, czym zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego na początku drugiej połowy, kiedy to jego strzał obronił bramkarz Sokoła, Bartłomiej Ciszkowicz. Wygrana 2-1 pozwoliła drużynie gospodarzy zbliżyć się do Radłovii i Błyskawicy, a także odeprzeć atak Naprzodu. Sokół po przegranej spadł na 14. pozycję.

Nie było niespodzianki w rywalizacji Naprzodu ze Szreniawą, choć działo się naprawdę sporo. Goście mogli objąć prowadzenie po rzucie karnym, ale obronił Konrad Biernat, a na domiar złego od 37. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla Radosława Guzaka, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Krystiana Pilcha. Kiedy na początku drugiej połowy bramkę dla Naprzodu bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył grający trener tej ekipy, Tobiasz Stokłosa (w przeszłości gracz m.in. właśnie Szreniawy), wydawało się niemal pewne, że gospodarze odniosą spokojne zwycięstwo. W rzeczywistości aż do samego końca musieli oni walczyć o utrzymanie minimalnego prowadzenia. Szreniawa nie potrafiła już jednak wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Naprzodu. Taki rezultat oznacza, że nadal trwają passy obu klubów. Drużyna z Sobolowa pozostaje niepokonana w spotkaniu ligowym na własnym boisku od półtora roku, a Szreniawa wciąż czeka na wyjazdową wygraną po powrocie do klasy okręgowej.

Niezwykle ważną wygraną nad Olimpią Kąty odniosła Olimpia Bucze. Jedyny gol w tej rywalizacji padł w 50. minucie, gdy do odbitej piłki dopadł Krystian Lalik i zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Goście posiadali inicjatywę przez większość spotkania, a w ostatnich minutach nie dali się zaskoczyć i teraz to oni znajdują się wyżej w tabeli, a przede wszystkim oddalili się na całkiem bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Dla Olimpii Kąty była to już druga z rzędu domowa porażka.

1. Radłovia Radłów 10 23 31-16
2. Błyskawica Proszówki 9 21 31-14
3. Strażak Mokrzyska 11 20 20-20
4. Naprzód Sobolów 10 19 23-9
5. LKS Poręba Spytkowska 10 17 23-18
6. Jadowniczanka Jadowniki 11 15 25-27
7. Olimpia Bucze 10 14 20-24
8. Olimpia Kąty 10 13 18-18