Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami 13. kolejka. Hitem będzie mecz Rzezawianki z Ceramiką

Przed nami 13. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Z racji tego, że na niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, wszystkie mecze rozegrane zostaną w sobotę. Hitem tej serii gier będzie bez wątpienia pojedynek Rzezawianki z Ceramiką. Niezwykle ważne starcie stoczą zamykające tabelę zespoły Górnika Siedlec oraz Raby Niedary.

13. kolejka:
sobota, 31 października:
Górnik Siedlec – Raba Niedary 10:00

Zryw Królówka – Beskid Żegocina 10:30

Macierz Lipnica Murowana – Błękitni Krzeczów 11:00

GKS II Drwinia – Żubr Gawłówek 13:00

Czarni Kobyle – LKS Trzciana 2000 14:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Ceramika Muchówka 16:00

Tarnavia Tarnawa – Victoria Słomka – przełożony

pauza: Orzeł Cikowice

Spotkanie Górnika z Rabą rozpocznie się już o godz. 10. Po ostatnich spotkaniach w zdecydowanie lepszym nastroju są gospodarze, którzy potrafili w niepełnym składzie pokonać Żubra Gawłówek (4-2). Jeśli jednak zespół marzy o regularnym punktowaniu, to musi zmobilizować większe siły, ponieważ takie nieprawdopodobne scenariusze nie realizują się zbyt często. Drużyna Raby może pluć sobie w brodę, ponieważ była dość blisko sprawienia niespodzianki i pokonania Orła Cikowice, jednak przegrała ostatecznie (4-6). Ta drużyna także jest trapiona problemami kadrowymi, a do tego widać, że nie jest najlepiej przygotowana fizycznie i nie bez powodu zamyka ligową tabelę. Bardzo trudno wskazać, kto ma większe szanse wygrać to starcie. Na pewno obie ekipy muszą postarać się zaprezentować maksimum swoich możliwości i sięgnąć po cenne punkty.

Ważny pojedynek stoczą ekipy Zrywu Królówka oraz Beskidu Żegocina. Obecnie mają na koncie jedynie po 8 punktów i zajmują bardzo odległe pozycje. W nieco lepszej sytuacji jest zespół z Królówki, bo rozegrał dotychczas 10 spotkań, a goście o jedno więcej. Oba spisują się w kratkę, częściej zawodząc, dlatego bardzo trudno przewidzieć, jak potoczy się ich spotkanie. Będzie to drugi w historii mecz o stawkę tych zespołów. Po raz pierwszy zmierzyły się one w ramach I rundy Pucharu Polski na początku sezonu 2018/19, gdy niespodziewanie występujący wówczas w B-klasie Zryw awansował po remisie 2-2 i serii rzutów karnych, którą wygrał 5-3.

Kolejnym ważnym dla rozwoju sytuacji w dolnej części tabeli meczem będzie ten pomiędzy Macierzą Lipnica oraz Błękitnymi Krzeczów. Obie ekipy zajmują obecnie pozycje w środku stawki, jednak w praktyce nie mają już zbyt wielkich szans na włączenie się w walkę o czołowe pozycje, za to ich przewaga nad zespołami zajmującymi niższe miejsca jest bardzo skromna. Od wyniku tego spotkania może zależeć, kto odskoczy na w miarę bezpieczną odległość, a kto wciąż będzie musiał drżeć o to, jak rozwinie się sytuacja. W nieco lepszej dyspozycji w ostatnim czasie byli gracze Macierzy, którzy jednak wciąż dalecy są od optymalnej formy. Drużyna Błękitnych wyraźnie spuściła z tonu po bardzo udanym początku rundy, ale błysnęła rozbijając aż 10-3 Rabę Niedary i pokonała także Beski Żegocina (4-3). Przewidzieć wynik tej rywalizacji będzie również niezwykle ciężko.

W derbach gminy Drwinia zmierzą się GKS II oraz Żubr. Faworytem będą gospodarze, ale trzeba brać pod uwagę, że swoje ostatnie spotkanie o punkty rozegrali oni 10 października, gdy w meczu 10 kolejki ulegli Rzezawiance (0-2). Nie wiadomo, jak przerwa wpłynie na formę zawodników. Żubr przed tygodniem doznał wstydliwej porażki z grającym w niepełnym składzie Górnikiem (2-4). Teraz gracze ekipy z Gawłówka z pewnością będą chcieli zmazać plamę i postarać się o dobry wynik w prestiżowym meczu.

Domowym spotkaniem z Trzcianą 2000 swoją trenerską przygodę z zespołem Czarnych Kobyle zainauguruje Mateusz Cieśla, który zastąpił Michała Dziubę. Wyzwanie będzie duże, bo gospodarze pilnie potrzebują punktów, a Trzciana 2000 z pewnością nie należy do najłatwiejszych przeciwników. Na swoim boisku Czarni spisują się przyzwoicie, bo to właśnie tam zdobyli wszystkie 8 punktów, które obecnie mają na koncie. Spośród pięciu meczów wygrali i zremisowali po dwa, a pokonani zostali tylko raz, gdy w spotkaniu 2. kolejki lepsza okazała się Victoria Słomka (0-3). Goście w meczach wyjazdowych nie są aż tak mocni, jak na swoim terenie, ale nie bez powodu zajmują obecnie bezpieczne 6. miejsce, choć rozegrali tylko dziewieć meczów. Szykuje się interesujący pojedynek.

Hitem 13. kolejki będzie mecz Rzezawianki z Ceramiką Muchówka. Gospodarze w ostatnich dziewięciu meczach zdobyli 25 punktów, tracąc jedynie 2 „oczka” w wyjazdowym spotkaniu z Czarnymi Kobyle (2-2), natomiast lider wygrał wszystkie swoje dziesięć spotkań w tej rundzie. Obie ekipy prezentują się bardzo dobrze. Rzezawianka szybko podniosła się po słabym początku i obecnie nie odstaje poziomem od podopiecznych trenera Mateusza Fortuny. Na swoim boisku w Rzezawie drużyna rozegrała dotychczas jedynie 4 mecze i wygrała wszystkie z nich, zdobywając aż 14 goli i nie tracąc jeszcze ani jednego! Problem gospodarzy polega na tym, że Ceramice dotychczas nie sprawiało różnicy, czy występuje u siebie, czy na obcym terenie, bo wszędzie wygrywała i to różnicą co najmniej dwóch goli! Mecz rozpocznie się o godz. 16, a więc odbędzie się już po zachodzie Słońca. Oby wyjątkowy klimat wpłynął pozytywnie na zawodników, ponieważ szykuje się jedno z najciekawszych spotkań całego sezonu. Rywale z ligowej czołówki zapewne będą wspierać po cichu Rzezawiankę, ponieważ zwycięstwo Ceramiki pozwoli tej drużynie umocnić się w fotelu lidera i praktycznie zapewni utrzymanie 1. miejsca na koniec rundy jesiennej.

Tabela:
1. Ceramika Muchówka 10 30 45-9
2. Victoria Słomka 11 28 40-10
3. Novi/Rzezawianka Rzezawa 11 25 37-14
4. Orzeł Cikowice 11 20 36-24
5. GKS II Drwinia 10 20 22-11
6. LKS Trzciana 2000 9 13 16-14
7. Błękitni Krzeczów 10 13 25-30
8. Macierz Lipnica Murowana 11 11 11-21
9. Tarnavia Tarnawa 9 11 11-22
10. Żubr Gawłówek 9 11 14-17
11. Beskid Żegocina 11 8 22-37
12. Zryw Królówka 10 8 17-33
13. Czarni Kobyle 11 8 16-26
14. Górnik Siedlec 11 7 15-36
15. Raba Niedary 10 5 14-37