Reklama

I PLF: Już dziś BSF zagra z GKS-em Nowiny w meczu 7. kolejki

Bochnianie zmierzą się dziś o godz. 20 na wyjeździe z zespołem GKS Ekom Invex Remedies Nowiny. Obie ekipy zgromadziły dotychczas po 10 punktów i sąsiadują w ligowej tabeli. Rywale zajmuje obecnie 4. miejsce, a bochnianie plasują się o stopień niżej.

Podopieczni trenera Piotra Lichoty to z pewnością jedna z mocniejszych ekip ligi. Poprzedni sezon zakończyła ona na 6. miejscu z dorobkiem 27 punktów po siedemnastu rozegranych meczach, a więc zgromadziła ich o 8 mniej niż BSF ABJ.
W jedynym oficjalnym spotkaniu tych ekip BSF wygrał 7-1, a popis swoich umiejętności dał wtedy Piotr Matras, który zdobył aż cztery gole. Oba zespoły często mierzą się jednak w spotkaniach towarzyskich, dlatego znają siebie nawzajem bardzo dobrze.

Co ciekawe, w tym sezonie mierzyły się dotychczas z niemal identycznym zestawem rywali. Obecne rozgrywki zespół z Nowin rozpoczął od wyjazdowego remisu z Unią Tarnów (2-2), potem pokonał na własnym terenie Stal Mielec (4-6), następnie musiał uznać wyższość Heiro (4-7 (w)) oraz Górnika Polkowice (3-6 (d)), natomiast później ograł Profi-Sport Wrocław (9-0 (w)) oraz GKS Tychy (4-2 (w)).

Jeśli bochnianie marzą o zmniejszeniu choć części strat do zajmującego pozycję lidera Górnika Polkowice, to będą musieli zrobić wszystko, by odnieść zwycięstwo. Ostatnio podopieczni trenera Marcina Waniczka byli jednak dalecy od optymalnej formy. Być może dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach pozwoli im jednak złapać głęboki oddech i zacząć prezentować maksimum możliwości, ponieważ jeśli to się nie uda, to już przed półmetkiem sezonu marzenia o awansie trzeba będzie odłożyć co najmniej na kolejną kampanię.

Transmisje meczu będzie można obejrzeć za pośrednictwem facebookowej strony klubu z Nowin.

7. kolejka:
GKS Ekom Invex Remedies Nowiny – BSF ABJ Bochnia

Unia Tarnów – GKS Tychy

Stal Mielec – Sośnica Gliwice

Heiro Rzeszów – Gwiazda Ruda Śląska

Górnik Polkowice – Kamionka Mikołów

AZS UMCS Lublin – Profi-Sport Wrocław