I PLF: BSF uratował remis w ostatniej minucie, ale to za mało. Awans oddala się coraz bardziej

Bochnianie po bardzo zaciętym spotkaniu podzielili się punktami w Nowinach z miejscowym GKS-em Ekom Invex Remedies. W ostatnich sekundach gracze BSF-u mieli dwie okazje na zdobycie decydującej bramki, ale nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Remis oznacza, że po 7. serii gier prawdopodobnie BSF straci 5. pozycję, a do tego może jeszcze zwiększyć się jego strata do Górnika Polkowice, jeśli lider wygra swoje kolejne spotkanie. Choć do końca sezonu jeszcze bardzo daleko, to awans zaczyna znikać za horyzontem.

Bochnianie do Nowin udali się osłabieni ponownie brakiem kapitana Kamila Rynducha oraz bramkarza Krystiana Jaszczyńskiego. Tym razem zabrakło jednak również Mateusza Matlęgi. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, bo już po minucie gry oba zespoły miały na koncie po golu. Gospodarze objęli prowadzenie po rozegraniu rzutu rożnego i bramce Igora Podsiadłego, ale już kilkanaście sekund później wyrównał Piotr Matras, który dopadł do piłki odbitej przez bramkarza rywali po strzale Konrada Łękawy i posłał ją do bramki z najbliższej odległości.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a obie strony starały się grać ofensywnie i stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia gola. Kilka razy po szybkich atakach graczy GKS-u musiał interweniować Jakub Smoleń, ale spisywał się bez zarzutu. W odpowiedzi BSF skonstruował dwie składne akcje, które minimalnie niecelnymi strzałami zakończył Matras. Niestety bochnianie bardzo szybko popełnili oni pięć fauli, co wpłynęło na losy rywalizacji. W 16 minucie Piotr Matras sfaulował Pawła Markowicza, a przedłużony rzut karny wykorzystał Arkadiusz Lekki, który posłał piłkę w lewy róg bramki. Gracze BSF-u nie zdołali już stworzyć sobie dogodnej okazji, a do tego Arkadiusz Budzyn nieprzepisowo zatrzymał Kamila Jelenia. Tym razem przedłużony rzut karny wykorzystał Markowicz i do przerwy to gospodarze prowadzili 3-1.

Po zmianie stron bochnianie wreszcie zaczęli prezentować się dobrze. Nie mając nic do stracenia zaatakowali wysoko, zaczęli także szybciej operować piłką stworzyli sobie okazje do zdobycia gola. W 24 minucie piłkę przejął Krystian Lewicki, wbiegł między zawodników GKS-u i mocnym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Niedługo później po bardzo składnej akcji nad bramką z ostrego kąta uderzył Łukasz Noga. Okazję miał również ponownie Lewicki, ale uderzył w słupek. Kilka sekund później gracze z Solnego Miasta dopięli swego, gdy stojący tyłem do bramki Dawid Porębski sprytnie podciął piłkę nad bramkarzem i było 3-3.

Wydawało się, że teraz to zawodnicy BSF-u złapali wiat w żagle i w ostatnich minutach zdominują gospodarzy, jednak w 36. minucie dali się zaskoczyć, a prowadzenie ekipie GKS-u zapewnił tym razem strzałem z dystansu Andrzej Musiał.

Mimo trudnej sytuacji bochnianie nie poddali się i doprowadzili do wyrównania po tym jak Musiał zagrał piłkę ręką próbując zatrzymać strzał. Pewnym egzekutorem okazał się Budzyn. Do końca spotkania zostało nieco ponad 20 sekund i w tym czasie bochnianie stworzyli sobie jeszcze dwie okazje. Najpierw strzał Dawida Porębskiego z najwyższym trudem obronił Siwecki, a równo z końcową syreną ten sam zawodnik mógł jeszcze wbić do bramki piłkę wstrzeloną w pole karne przez Lewickiego, ale nie zdołał odpowiednio ułożyć stopy.

Z jednej strony bochnianie mogą czuć ulgę, że zdołali zdobyć choć punkt, ponieważ przez większość spotkania musieli odrabiać straty, ale z drugiej strony w drugiej połowie naprawdę wyraźnie zdominowali rywali i mogli sięgnąć po pełną pulę. Kolejnym rywalem BSF-u będzie GKS Tychy.

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 4-4 (3-1) BSF ABJ Bochnia

Igor Podsiadły 1′, Arkadiusz Lekki 16′ (k.p.), Paweł Markowicz 19′ (k.p.), Andrzej Musiał 36′ – Piotr Matras 1′, Krystian Lewicki 24′, Dawid Porębski 29′, Arkadiusz Budzyn (k.) 40′

GKS Nowiny: Michał Siwecki, Filip Szmajdel – Bartosz Musiał, Andrzej Musiał, Arkadiusz Lekki, Igor Podsiadły, Oskar Jabłoński, Rafał Witkowski, Marcin Taler, Tomasz Radomski, Paweł Markowicz, Kamil Jeleń. Trener: Piotr Lichota.

BSF: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Krystian Lewicki, Arkadiusz Budzyn, Daniel Bukowiec, Dawid Porębski, Łukasz Noga, Piotr Matras, Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Paweł Gawłowicz, Kacper Paruch. Trener: Marcin Waniczek.