Klasa okręgowa: Arkadia nareszcie wygrała, Raba zatrzymała Błyskawicę

Za nami pięć zaległych spotkań klasy okręgowej. Cenne zwycięstwa odniosły walczące o czołowe pozycje Strażak Mokrzyska oraz Naprzód Sobolów, za to jedynie remis w starciu z Rabą Książnice zanotowała Błyskawica Proszówki. W końcu przełamała się Arkadia Olszyny, która pokonała Sokoła Maszkienice.

Naprzód Sobolów 6–0 Orzeł Dębno – mecz 14. kolejki

Niezwykle zacięty pojedynek stoczyły zespoły Raby Książnice oraz Błyskawicy Proszówki. Już w pierwszej połowie gracze obu drużyn obejrzeli łącznie aż sześć żółtych kartek. Do przerwy to goście byli bliżej zwycięstwa, bo od 33 minuty prowadzili po trafieniu Michała Kołdrasa, który dobił strzał Piotra Filipka. Kiedy w 67 minucie czerwoną kartką ukarany został Przemysław Włodek z Raby, wydawało się, że goście co najmniej utrzymają skromne prowadzenie, ale nie zdołali tego dokonać. W 84 minucie wyrównanie miejscowym zapewniła bramka zdobyta przez Łukasza Filipka, a ponieważ więcej ich już nie padło, to mecz zakończył się podziałem punktów. Raba znów nie dała się pokonać na swoim terenie i awansowała na 8. miejsce, natomiast Błyskawica wypadła znów poza podium. Do końca rundy podopieczni trenera Bartłomieja Hołysta rozegrają jeszcze dwa zaległe spotkania. Już w najbliższą środę o 19:30 na obiekcie Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie zmierzą się ze Strażakiem Mokrzyska, a w sobotę 0 13:00 na tym samym obiekcie zagrają z Olimpią Kąty.

Pozycję wicelidera odzyskał Strażak Mokrzyska. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Manelskiego pokonała 3-0 swojego lokalnego rywala – Olimpię Bucze. Gospodarze prowadzili już od 5 minuty po trafieniu Janusza Grocholi, jednak losy rywalizacji pozostawały nierozstrzygnięte niemal do samego końca. Dopiero w 89 minucie na 2-0 podwyższył Sebastian Urbański, a wynik na 3-0 ustalił Marek Handzlik. Strażak zyskał teraz psychologiczną przewagę przed interesująco zapowiadającym się pojedynkiem z Błyskawicą, natomiast Olimpia, mimo porażki, utrzymała bezpieczną pozycję w środku stawki.

Udanie rundę jesienną zakończyła drużyna LKS-u Poręba Spytkowska. Goście nie byli faworytem spotkania z Sokołem Borzęcin, bo choć to oni zajmowali wyższe miejsce w tabeli, to miejscowi w swoich wcześniejszych domowych spotkaniach z reguły prezentowali się dobrze i regularnie zdobywali punkty. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale po zmianie stron mecz nabrał rumieńców. Najpierw prowadzenie LKS-owi zapewnił Kewin Gurgul, ale gospodarze szybko odpowiedzieli i było 1-1. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się dopiero pod koniec spotkania, a zwycięstwo gościom zapewniły gole niezwykle skutecznych w tej rundzie Łukasza Hajdugi oraz Łukasza Zycha. LKS wygrał 3-1 i wiosną będzie mógł walczyć nawet o miejsce na podium. Sokół zajmuje obecnie 9. miejsce, ale ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Arkadią Olszyny. Jeśli wygra, to awansuje na 7. pozycję.

Niemal całą rundę na zwycięstwo czekali gracze Arkadii Olszyny. Udało się w końcu to osiągnąć w zaległym meczu 13. kolejki, bo drużyna z Olszyn pokonała na wyjeździe ekipę Sokoła Maszkenice. Decydująca okazała się bramka Patryka Waśki, zdobyta przez zawodnika Arkadii w 52 minucie. Gospodarze nie wykorzystali doskonałej okazji do opuszczenia strefy spadkowej i w przerwie zimowej będą trenować pod sporą presją. Dorobek Arkadii po zdobyciu pierwszego kompletu punktów nie wygląda już tak źle jak dotąd, zwłaszcza że drużyna ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie, ale jej położenie pozostaje bardzo trudne.

Drugą rundę z rzędu bez porażki na własnym boisku zanotowała drużyna Naprzodu Sobolów. Tym razem podopieczni trenera Tobiasza Stokłosy rozbili aż 6-0 Orła Dębno. Już do przerwy prowadzili czterema golami. Dwa trafienia zanotował Piotr Płachta, a po jednym Piotr Trybuła oraz Kamil Klimek. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć, a Naprzód przypieczętował efektowne zwycięstwo bramkami Krystiana Pilcha i Grzegorza Skiminy. Dzięki wygranej zespół z Sobolowa awansował na 3. miejsce. Orzeł nadal jest 11. Oba mogą jednak jeszcze osunąć się pozycje niżej, bo rozegrały już komplet zaplanowanych meczów, natomiast ich rywale – odpowiednio Błyskawica oraz Olimpia Kąty – mają jeszcze po zaległym spotkaniu.

1. Radłovia Radłów 14 33 43-22
2. Strażak Mokrzyska 13 26 25-20
3. Naprzód Sobolów 14 25 34-15
4. Błyskawica Proszówki 12 25 38-22
5. LKS Poręba Spytkowska 14 23 32-26
6. Jadowniczanka Jadowniki 14 21 37-36
7. Olimpia Bucze 14 19 28-34
8. Raba Książnice 14 18 36-33