Reklama

IV liga: Jarosław Ulas nowym trenerem Bocheńskiego Klubu Sportowego

Bocheński Klub Sportowy ogłosił nazwisko następcy trenera Janusza Piątka. Będzie nim Jarosław Ulas. 33-latek od rundy jesiennej sezonu 2019/20 związany jest z BKS-em w charakterze zawodnika, od teraz jednak będzie pełnił w drużynie podwójną rolę, ponieważ to jemu zarząd klubu postanowił powierzyć funkcję trenera.

Jarosław Ulas jest obecnie w trakcie kursu trenerskiego na poziomie UEFA A, który uprawnia do prowadzenia IV-ligowego zespołu, ale otrzymał już zgodę na prowadzenie drużyny. W swojej trenerskiej karierze odpowiadał dotychczas za wyniki m.in. występującego wówczas w klasie okręgowej LKS-u Gnojnik, związany jest także z młodzieżowymi drużynami Okocimskiego Brzesko.

Trzeba ocenić, że postawienie na młodego i jeszcze niedoświadczonego na tym poziomie rozgrywkowym trenera jest dość odważnym posunięciem zarządu klubu. Bochnianie przerwę zimową spędzą na odległej 15. pozycji w dwudziestozespołowej lidze i wiosną będą musieli walczyć o utrzymanie. Trener nie będzie miał zbyt wiele czasu na zdobywanie doświadczeń, bo od samego początku będzie musiał zastosować środki, które wpłyną na poprawę gry i wyników zespołu. Czy mu się to uda, dowiemy się już niebawem.