Klasa A Bochnia. Górnik zatrzymał Orła, derby Południa na remis

638 0

19. seria gier przyniosła nam sporo emocji. Zapowiadające się najciekawiej derby Południa zakończyły się remisem. Okazji do powiększenia przewagi nad rywalami nie wykorzystał Orzeł Cikowice, który jedynie zremisował ze znacznie niżej notowanym Górnikiem Siedlec. Wszystkie spotkania poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami wieloletniego działacza Raby Niedary Franciszka Gajosa.

Orzeł Cikowice 2-2 Górnik Siedlec

Po być może najsłabszym występie w tym sezonie drużyna Sławomira Siodlarza wywalczyła jedynie remis. Dla Górnika to „oczko” może na koniec sezonu okazać się bezcenne, choć na razie wciąż jest bardzo poważnie zagrożony spadkiem.

Promień Mikluszowice 2-1 GKS II Drwinia
Kacper Borowiec 6′ – Damian Józefat 28′, Jan Tomala 80′

Derby gminy Drwinia ponownie dla Promienia, który jesienią również wygrał 2-1. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości, bo szybko objęli prowadzenie po strzale Borowca, jednak jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Damian Józefat. Remis utrzymał się przez kolejne 50 minut rywalizacji, ale w końcu gospodarze dopięli swego. Wygrana zespołu Łukasza Drąga pozwoliła mu nieco zbliżyć się do niektórych ekip z czołówki, GKS II spadł na 9. miejsce.

Beskid Żegocina 1-1 LKS Trzciana 2000
Michał Zapiór 51′ – Adrian Kukla 18′

Stawka rywalizacji była podwójnie wysoka, ponieważ oprócz tradycyjnego derbowego charaktery powagi dodawał fakt, że obie drużyny walczą w tym momencie o czołowe pozycje. Oba gole padły po błędach obrońców. W pierwszej części wpadka przydarzyła się gospodarzom, w drugiej pomyłki nie ustrzegli się goście. Ostatecznie niezwykle zacięty mecz zakończył się remisem, co na pewno w obu obozach odbieranie jest jak porażka.

Błękitni Krzeczów 0-5 Tarnavia Tarnawa
Marcin Kopanica 2, Ryszard Banat 2, Tomasz Klęsk

Kolejny raz zespół z Krzeczowa nie był w stanie nawiązać rywalizacji z przeciwnikiem. Goście dość łatwo, ale w zupełności zasłużenie zapewnili sobie wygraną i utrzymali 5. miejsce w tabeli.

Czarni Kobyle 1-1 Husaria Łapczyca
Hubert Dutka 60′ – Karol Wiercioch 85′

W tym zaciętym spotkaniu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Goście w końcu zdołali wykorzystać rzut rożny, jednak tuż przed końcem gospodarze zdołali wyrównać w podobnych okolicznościach. Czarni nadal czekają na pierwsze wiosenne zwycięstwo i wydaje się, że już na dobre stracili kontakt z zespołami zajmującymi wyższe miejsca. Husaria przesunęła się na 8. miejsce, jednak nie zdołała zmniejszyć pięciopunktowej straty do ekipy z Kobyla.

Zryw Królówka 1-5 Macierz Lipnica Murowana
Płachta 63′ – Kulas 33′, 70′, 80′, Krzak 42′, 55′

Tu nie było żadnej niespodzianki, bo dobrze dysponowana w ostatnich tygodniach ekipa Mariusza Borka pewnie ograła lokalnego rywala z Królówki. Do przerwy było 0-2, a po zmianie stron goście nadal kontrolowali przebieg rywalizacji. Macierz wykorzystała potknięcia przeciwników i awansowała na 2. miejsce.

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 4-1 Żubr Gawłówek
Łukasz Kasperczyk 35′, 75′, Paweł Przygoda 51′, Patryk Włudyka 80′ – Żubr 90′

Drużyna Tobiasza Stokłosy potwierdziła, że w tej rundzie spisuje się naprawdę nieźle. Tym razem pewnie ograła walczącego również o utrzymanie Żubra. Wiele wskazuje na to, że beniaminek prędzej czy później zapewni sobie utrzymanie, bo wprawdzie zajmuje wciąż odległe 11. miejsce, ale zdaje się dysponować teraz znacznie większym potencjałem niż sąsiedzi. Żubr jest od tego wciąż bardzo daleki, a do Nieszkowianki traci teraz 5 punktów.

***

Kolejne emocje związane z rozgrywkami bocheńskiej Klasy A czekają nas już w Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wtedy rozegranych zostanie pięć zaległych meczów odwołanej 16. kolejki, natomiast awansem swój mecz 20. serii gier rozegrają Górnik i Nieszkowianka. Hitem będzie pojedynek Beskidu z Promieniem, choć interesująco zapowiadają się także choćby wspomniane derby gminy Bochnia pomiędzy ekipami z Siedlca oraz Nieszkowic Małych.