Klasa okręgowa. Wicelider lepszy od lidera, zamiana miejsc na dnie

531 0

Tak się złożyło, że w ostatni weekend doszło do pojedynków na szczycie i na dnie tabeli. W obu przypadkach w rozmiarze 3-2 wygrały te drużyny, które wcześniej zgromadziły mniej punktów. O ile Sokół Maszkienice utrzymał pozycję lidera, to na dole Novi/Rzezawianka wyprzedziła LKS Poręba Spytkowska. W pozostałych spotkaniach także działo się dużo, a emocji i niespodzianek nie zabrakło. Długo pamiętany będzie zapewne zwłaszcza mecz Victorii z Naprzodem, w którym padło aż 13 goli.

11. kolejka
Victoria Porąbka Uszewska 4-9 Naprzód Sobolów
Fabian Kural 16′, Krystian Zdeb 29′, Przemysław Łazarz 58′, 73′ – Krystian Pilch 15′, 61′, 63′, Dawid Serafin 37′, 56′ Kamil Węglarz 40′, Paweł Sala 62′, 85′, Tomasz Woźniak 80′

Nawet na tym poziomie rozgrywkowym dość rzadko zdarzają się aż tak wysokie wyniki. Gospodarze przez pierwsze dwa kwadranse radzili sobie przyzwoicie i prowadzili w pewnym momencie 2-1. Z czasem Naprzód udowodnił, że w ostatnim czasie jego forma jest wysoka. Najpierw z nawiązką odrobili straty, a między 61., a 63. minutą goście zdobyli aż 3 gole, odskakując na dobre rywalom. Victoria była skuteczna w ataku, ale jej obrona przeciekała. W ostatnich minutach pewni zwycięstwa goście przypieczętowali sukces kolejnymi bramkami.

Orzeł Cikowice 2-3 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Robert Dziwisz 18′ (k.), Adam Dunaj 74′ – Marcin Palej 2′, Filip Korta 36′, Paweł Świątek 53′

Rozpędzona Szreniawa tym razem musiała mocno postarać się, by ograć beniaminka. Wprawdzie błyskawicznie objęła prowadzenie, ale gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. W 36. minucie przewagę przyjezdnym zapewnił Filip Korta, a niedługo po przerwie na 3-1 podwyższył Arkadiusz Goryczka, jednak potem Korta ukarany został czerwoną kartką. Gospodarze zwietrzyli szansę na odrobienie strat. Już chwilę później wywalczyli rzut wolny, który wykorzystał Adam Dunaj. Choć zespół Orła próbował dalej, a goście również mieli swoje okazje, to wynik nie uległ już zmianie. Szreniawa powoli umacnia swoją pozycję w górnej połowie tabeli, beniaminek nadal musi martwić się o utrzymanie.

LKS Poręba Spytkowska 2-3 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Piotr Kostrzewa 19′, Mateusz Góra 26′- Mateusz Klesiewicz 49′, Dariusz Sekman 50′, Rafał Góral 83′

Spotkanie dwóch wyraźnie najsłabszych drużyn rudny jesiennej miało dla nich duże znaczenie, ponieważ mogło przynajmniej podnieść nieco morale którejś ze stron. Szybko dwubramkowe prowadzenie objęli gospodarze, ale tuż po przerwie goście zdołali doprowadzić do remisu. Obie strony szukały swoich okazji i ostatecznie to Novi/Rzezawianka zadała decydujący cios w ostatnich minutach. Wygrana pozwoliła gościom przynajmniej na zdobycie pierwszych punktów i przeskoczenie LKS-u w tabeli. Po tak nieudanym okresie to zawsze coś.

Jadowniczanka Jadowniki 1-3 Rylovia Rylowa
Filip Grzesik 35′ – Krzysztof Sikora 20′, Hubert Pukal 66′, Konrad Machalski 70′

Obie drużyny zapewne liczyły na znacznie lepszą rundę w swoim wykonaniu. Oczywiście i tak więcej powodów do zadowolenia mieli goście, jednak oni celowali w miejsce na samym szczycie, więc nie mogli pozwolić sobie na kolejną stratę punktów. Pierwsza połowa była zacięta, a obie strony zdobyły w niej po golu. Szyki gospodarzom na pewno pokrzyżowało w pewnym stopniu to, że przez ostatnie pół godziny musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andrzeja Steca. Rylovia błyskawicznie wykorzystała przewagę, szybko zdobywając 2 gole. W ostatnich minutach wystarczyło jej już tylko trzymać rękę na pulsie.

Ceramika Muchówka 4-2 Strażak Mokrzyska
Dawid Trzmiel 4′, 33′, 45′, Iwo Wolnik 66′ – Igor Świerczek 10′, Marek Handzlik 90′

Przed spotkaniem to gościom należało przyznać nieco większe szanse na zwycięstwo, jednak Ceramika miała w swoich szeregach świetnie dysponowanego Dawida Trzmiela. Zdobywając hat-tricka już w pierwszej połowie wydatnie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny. Wygrana podopiecznych Bartłomieja Hołysta spowodowała, że teraz oba zespoły w tabeli dzieli już jedynie punkt.

Okocimski KS II Brzesko 3-2 Sokół Maszkienice
Sebastian Pasek 37′, Arkadiusz Zuzia 41′, 45′ – Paweł Borowiec 32′, Maciej Buch 90′

To było jedno z najważniejszych spotkań rundy. Gdyby goście znów co najmniej uniknęliby porażki, to już mogliby spokojnie myśleć o zimowaniu na pozycji lidera. Po bezbramkowych dwóch kwadransach to Sokół otworzył wynik, ale odpowiedź gospodarzy była piorunująca. Jeszcze przed przerwą zdobyli 3 gole, co zapewniło im znaczącą przewagę. Dwa z tych trafień na swoje konto zapisał skuteczny w tej rundzie Arkadiusz Zuzia. W drugiej połowie goście próbowali wyrównać, ale szło im jak po grudzie. Ostatecznie dopiero pod sam koniec bramkę kontaktową zdobył Maciej Buch. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Wygrana Okocimskiego II pozwoliła tej drużynie zbliżyć się do Sokoła na 3 „oczka”. „Piwosze” przerwali swoją serię meczów bez wygranej, kończąc jednocześnie passę spotkań bez porażki rywali.

Błyskawica Proszówki 4-0 Arkadia Olszyny
Hubert Kwarta 17′, 23′, 30′, 65′

Niekwestionowanym bohaterem tego dość jednostronnego widowiska był Hubert Kwarta, który zdobył wszystkie 4 gole dla Błyskawicy. Hat-tricka skompletował już po trzydziestu minutach, a w drugiej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie. Całkiem dobrze dysponowana w ostatnich meczach Arkadia tym razem nie była w stanie przeciwstawić się rozpędzonym rywalom. Dzięki wygranej Błyskawica utrzymała pozycję na podium, zespół z Olszyn zajmuje i tak niezłe 7. miejsce.

1. Sokół Maszkienice 11 28 37-12
2. Okocimski KS II Brzesko 11 25 30-14
3. Błyskawica Proszówki 11 23 36-17
4. Rylovia Rylowa 11 23 24-13
5. Szreniawa Nowy Wiśnicz 11 21 30-20
6. Naprzód Sobolów 11 19 28-17
7. Arkadia Olszyny 11 16 25-21
8. Strażak Mokrzyska 11 16 23-18