Reklama

Liga okręgowa: Zapowiedź 9. kolejki

Najciekawiej zapowiada się mecz drugiego w tabeli Strażaka Mokrzyska z czwartym Naprzodem Sobolów. Wyjazdowy mecz z Olimpią Bucze czeka liderującą Arkadię Olszyny. Z czołówki teoretycznie najłatwiejsze zadanie będzie miał Orzeł Dębno, który podejmie słabo spisującą się Tarnavię.

Choć wicelider na własnym boisku zdobył już 11 punktów, a Naprzód jeszcze nie wygrał w delegacji, to zespoły w tabeli dzieli różnica zaledwie 3 punktów. Z tego powodu nie można skreślać szans Naprzodu, choć faktem jest, że w poprzednich dwóch wyjazdowych meczach drużyna poniosła dotkliwe porażki z Olimpią Kąty (0:4) i Olimpią Bucze (0:3). gdyby gościom udało się jednak sprawić niespodziankę, to zrównają się dorobkiem punktowym ze Strażakiem.

Na czele tabeli wciąż rewelacyjny beniaminek z Olszyn, który tym razem zagra na wyjeździe z Olimpią Bucze. Gospodarze tego meczu aż do poprzedniej kolejki nie zaznali goryczy porażki, ale wtedy niespodziewanie ulegli Radłovii (0:1). Na własnym boisku Olimpię można uznać za minimalnego faworyta.

Teoretycznie większych trudności nie powinien napotkać Orzeł Dębno, który zagra ze słabo spisującą się Tarnavią. Zespół z Tarnawy zdobył zaledwie 3 punkty w 5 wyjazdowych meczach i to dzięki zwycięstwu z ostatnią w tabeli Rabą Książnice (3:1). Wprawdzie Orzeł wywalczył tylko remis w 2 z 3 domowych spotkań, ale tym razem powinien zgarnąć komplet punktów.

Przed szansą na trzecie z rzędu zwycięstwo stanie Radłovia. Drużyna z Radłowa na własnym boisku podejmie LKS Gnojnik, dla którego będzie to dopiero drugi w tym sezonie ligowym mecz wyjazdowy. W poprzednim, przegranym z Naporzodem Sobolów padło aż 9 goli (4:5). Co ciekawe, Radłovia znacznie lepsze wyniki notuje na razie w meczach wyjazdowych. Na własnym boisku zdobyła 3 punkty w 4 meczach, a z 2 delegacji przywiozła 4 „oczka”.

Bardzo ważne starcie czeka Novi/Rzezawiankę i Rabę Książnice. Obie drużyny radzą sobie dość słabo, a w trudnym położeniu znajduje się zwłaszcza beniaminek z Książnic, który jako jedyny zespół w stawce nie wygrał jeszcze żadnego spotkania. Sytuacja gospodarzy jest lepsza, bo udanie rozpoczęli sezon, jednak ostatnie mecze nie były już zbyt dobre.

Ciekawie zapowiada się mecz Sokoła Maszkienice z Jadowniczanką. Obie drużyny na razie spisują się poniżej oczekiwań i zapewne liczą, że ten mecz okaże się przełomowy. Sokół w poprzednich dwóch spotkaniach wreszcie zdobył punkty i opuścił strefę spadkową, jednak sytuacja zespołu nadal jest zła. Jadowniczanka nie rozpoczęła sezonu aż tak źle, jednak zespół spisuje się znacznie gorzej niż rok temu, gdy wywalczył 3. miejsce.

Na 10. listopada przełożony został mecz Olimpii Kąty z Rylovią, więc te drużyny będą odpoczywały.

9. kolejka
Orzeł Dębno – Tarnavia Tarnawa 6 października, 16:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Raba Książnice 6 października, 16:00

Olimpia Bucze – Arkadia Olszyny 6 października, 16:00

Radłovia Radłów – LKS Gnojnik 6 października, 16:00

Sokół Maszkienice – Jadowniczanka Jadowniki 7 października, 15:00

Strażak Mokrzyska – Naprzód Sobolów 7 października, 16:00

Olimpia Kąty – Rylovia Rylowa 10 listopada, 14:00

Tabela:
1. Arkadia Olszyny 8 18
2. Strażak Mokrzyska 8 17
3. Orzeł Dębno 8 17
4. Naprzód Sobolów 8 14
5. Olimpia Kąty 7 13
6. LKS Gnojnik 7 12
7. Rylovia Rylowa 8 11
8. Jadowniczanka Jadowniki 8 10
9. Olimpia Bucze 6 9
10. Radłovia Radłów 6 7
11. Novi/Rzezawianka Rzezawa 7 7
12. Sokół Maszkienice 7 4
13. Tarnavia Tarnawa 8 4
14. Raba Książnice 8 2

Autor: Mateusz Filipek