Reklama

Futsal. Reprezentacja Polski trenować będzie w Bochni!

Młodzieżowa Reprezentacja Polski w Futsalu do lat 19 zaplanowała w Bochni zgrupowanie przed eliminacjami do finałów Mistrzostw Europy w Futsalu. Podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego spędzą w Solnym Mieście aż sześć dni (17-22 grudnia).

W trakcie zgrupowania reprezentacja zagra dwa mecze kontrolne z rówieśnikami z Białorusi (19. grudnia o godz. 19.00 i 21. grudnia o godz. 20.30). W zespole biało-czerwonych spodziewać się można kilku zawodników związanych z BSF Bochnia. Pewniakami do reprezentacyjnych powołań wydają się być: Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Mateusz Prokop i Tomasz Palonek. Wcześniej szanse pokazania się na zgrupowaniach kadry mieli także Filip Korta i Paweł Matras.

Drużyna narodowa do lat 19 przygotowuje się do eliminacji finałów Mistrzostw Europy, które we wrześniu 2019 roku odbędą się na Łotwie. Aby tam się zakwalifikować Polacy muszą wygrać turniej eliminacyjny, który pod koniec marca zostanie rozegrany w Finlandii. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Kazachstanu, Francji oraz gospodarzy – Finlandii.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Reprezentacja Polski w Futsalu, tyle że do lat 21 w przeszłości gościła już w Bochni. W marcu 2013 roku zagrała sparing z reprezentacją BSF Bochnia (na zdjęciu).