II liga futsalu: Dominacja BSF-u. Drużyna zakończyła rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw

Bochnianie już wcześniej byli pewni zajęcia pierwszego miejsca w grupie małopolsko-świętokrzyskiej II ligi futsalu, premiowanego prawem udziału w barażach o awans do I ligi. Wczoraj podopieczni trenera Roberta Dąbrowskiego przypieczętowali zwycięstwo w fazie zasadniczej pokonując w Krakowie AZS UEK.

AZS UEK Kraków – BSF ABJ Bochnia 2:3 (0:1)
Tomasz Bieda 8′, Robert Ślęczka 22′ – Robert Dąbrowski 28′, 33′, Kamil Rynduch 33′

AZS UEK Kraków: Bartosz Knop, Mikołaj Wiewióra – Tomasz Bieda, Daniel Bukalski, Paweł Doroszko, Robert Ślęczka, Piotr Janik, Maksymilian Nowak, Adam Jawor, Karol Skiba, Paweł Ujda, Jakub Mączyński

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Wojciech Stefaniak – Daniel Bukowiec, Piotr Kazek, Kamil Rynduch, Łukasz Piech, Robert Dąbrowski, Jakub Kleszcz, Jan Mazur, Miłosz Mochel, Kacper Paruch, Jakub Rachfalik, Mariusz Mazanek

Spotkanie odbyło się w hali Szkoły Aspirantów Państowej Straży Pożarnej. Krakowianie już przed meczem wiedzieli, że niezależnie od wyniku na pewno zakończą sezon na drugiej pozycji. Podopieczni trenera Roberta Dąbrowskiego, który tym razem sam zameldował się na parkiecie, nie rozpoczęli spotkania zbyt udanie. Odmłodzony jeszcze bardziej niż zwykle zespół nie potrafił przełamać obrony rywali. Zdobyć gola zdołali za to gospodarze i dzięki temu prowadzili do przerwy 1:0. Po zmianie stron krakowianie szybko podwyższyli prowadzenie, jednak z czasem to BSF zaczął prezentować się lepiej. Kontaktową bramkę dla bochnian w 28. minucie zdobył grający trener Dąbrowski, a kluczowe dla losów meczu okazały się dwie akcje z 33. minuty, kiedy BSF zdobył bramki najpierw znów za sprawą trenera Dąbrowskiego, a potem dzięki skuteczności Kamila Rynducha. BSF utrzymał skromne prowadzenie i ostatecznie wygrał 3:2.

Bochnianie dzięki tej wygranej z kompletem punktów zwyciężyli w rozgrywkach. Już niedługo BSF ABJ rozegra arcyważne spotkania barażowe. W czwartek drużyna z Bochni uda się do Lublina na mecz z All Promote Lublin, a najprawdopodobniej w niedzielę zmierzy się w Bochni z Zaczarnie Futsal Team.