Reklama

A-klasa Bochnia: Trudne zadanie Szreniawy. Zapowiedź 16. kolejki

W zbliżającej się 16. kolejce trudno wskazać spotkanie, które bezsprzecznie można określić mianem hitu. Nie oznacza to jednak, że spotkania nie będą ciekawe. Trudne zadanie czeka Szreniawę, która na wyjeździe zagra z świetnie spisującym się na początku rundy Orłem. Faworytami swoich meczów będą Vitoria i Błyskawica, jednak i te zespoły muszą mieć się na baczności.

16. kolejka:
sobota, 6. kwietnia
Victoria Słomka – Beskid Żegocina 16:00

Żubr Gawłówek – Raba Niedary 16:30

GKS II Drwinia – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 16:30

Orzeł Cikowice – Szreniawa Nowy Wiśnicz 16:00

niedziela, 7. kwietnia:
Błyskawica Proszówki – LKS Trzciana 2000 14:00

Błękitni Krzeczów – Górnik Siedlec 7 kwietnia, 17:00

Ceramika Muchówka 3-0 Borkowianka Borek – walkower

Najwcześniej rozpocznie się mecz w Gawłowie, gdzie Victoria Słomka podejmie Beskid Żegocina. Oba zespoły na razie rozegrały w rozpoczętej niedawno rundzie rewanżowej zaledwie po jednym meczu ligowym, ponieważ terminarz został ułożony w ten sposób, że to akurat one miały grać z Borkowianką w ciągu pierwszych dwóch serii gier. Zarówno Victoria, jak i Beskid nie mogą być zadowolone z wspomnianych spotkań. Walczący o awans zespół ze Słomki jedynie zremisował na własnym boisku z LKS-em Trzciana 2000 (3:3), a Beskid uległ Żubrowi Gawłówek (2:3). Faworytem nadchodzącego starcia wydaje się być Victoria, która świetnie punktuje na własnym boisku, choć akurat poprzednio zanotowała porażkę i remis (wcześniej pięć zwycięstw). Beskid nie będzie z pewnością łatwym rywalem, zwłaszcza, że drużyna będzie podrażniona ostatnią porażką z Żubrem, dlatego można spodziewać się zaciętego spotkania.

Bardzo ważny dla układu dolnej części tabeli będzie mecz Żubra z Rabą Niedary. Ekipa z Gawłówka zdołała ostatnio przerwać złą passę i jak już wspomniałem, pokonała Beskid (3:2), co pozwoliło jej oddalić się ponownie od zespołów zajmujących ostatnie pozycje. Raba w ostatnich dwóch meczach zgromadziła jeden punkt za remis w derbach z GKS-em Drwinia (1:1). Minimalnym faworytem będą gospodarze, ale trzeba brać pod uwagę, że Żubr znany jest z tracenia punktów w rywalizacjach z niżej notowanymi rywalami i sprawiania niespodzianek w meczach z czołówką.

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Nieszkowianki, która tym razem na wyjeździe zagra GKS-em II Drwinia. Faworytem starcia będzie młody zespół gospodarzy, który w dwóch poprzednich meczach zgromadził cztery punkty. Drużyna z Nieszkowic musi jednak szybko zacząć gromadzić punkty, dlatego z pewnością będzie zdeterminowana i powalczy o zwycięstwo.

Hitem tej serii gier może być spotkanie w Cikowicach, w którym Orzeł podejmie Szreniawę. Lider w poprzednich dwóch meczach zanotował dwa remisy, jednak mierzył się z zespołami z czołówki – Ceramiką i Błyskawicą. Teraz drużyna musi już walczyć o komplet punktów, by utrzymać topniejącą przewagę. Będzie to jednak trudne zadanie, bo Orzeł na wiosnę wygrał oba mecze rundy wiosennej i prezentuje się lepiej niż jesienią.

O drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej powalczy Błyskawica Proszówki, która podejmie LKS Trzciana 2000. Zespół z Trzciany ostatnio sprawiał spore problemy faworytom, bo zremisował Z Victorią (3:3) i minimalnie przegrał z Ceramiką (1:2), dlatego i tym razem spotkanie może być bardzo zacięte. Faworytem będą gospodarze.

O pierwsze punkty w 2019 r. wciąż walczyć musi zespół Górnika Siedlec, który tym razem uda się do Krzeczowa na mecz z Błękitnymi. Dość niespodziewanie krzeczowianie wygrali oba ostatnie mecze (3:2 z Rabą Niedary i aż 9:2 z Nieszkowianką). Jeszcze jesienią to Górnik był wyżej notowanym zespołem, ale teraz faworytem wydają się być Błękitni, którym dodatkowo powinien sprzyjać fakt, że mecz odbędzie się na ich boisku.

Walkowerem swój mecz z Borkowianką wygrała Ceramika. Zostało to uwzględnione w tabeli.

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 15 36
2. Victoria Słomka 15 34
3. Ceramika Muchówka 16 33
4. Błyskawica Proszówki 15 29
5. GKS II Drwinia 15 26
6. Beskid Żegocina 15 25
7. Błękitni Krzeczów 15 22
8. LKS Trzciana 2000 15 19
9. Orzeł Cikowice 15 17
10. Żubr Gawłówek 15 17
11. Raba Niedary 15 13
12. Górnik Siedlec 15 13
13. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 15 10
14. Borkowianka Borek 16 4

Autor: Mateusz Filipek