Reklama

Sukcesy bocheńskich szczypiornistów w memoriale Stawiarskiego

W środę 24 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Krakowskiego AWF rozegrano wspaniały festiwal piłki ręcznej, w którym uczestniczyli zawodnicy z klas IV, czyli chłopcy mający zaledwie 11 lat. MOSiR reprezentowały dwie drużyny, złożone z chłopców występujących w rozgrywkach Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej. Poziom umiejętności sportowych u tak młodych zawodników dorównywał niemalże poziomowi zaangażowania, jakie szczypiorniści wkładali w każdą akcję.

W memoriale wystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy, w których grano każdy z każdym. Następnie po dwie najlepsze drużyny znalazły się w grupie mistrzowskiej, w której grano o zwycięstwo w turnieju, a z kolei w drugiej grupy swoje mecze rozgrywały ekipy z miejsc trzecich i czwartych. W obu sześciozespołowych grupach również rywalizowano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu wszyscy uczestnicy turnieju zagrali po 8 meczów. Tym bardziej cieszy fakt, iż nasi chłopcy świetnie znieśli trudy długiego turnieju i wywalczyli zwycięstwo oraz czwarte miejsce w rywalizacji z rówieśnikami z naszego województwa.

Wyniki drużyn MOSiR Bochnia:

MOSiR Bochnia A:

MOSiR – SKS Kusy Kraków A 27:2
MOSiR – UKS Krakowiak ’85 Kraków A 18:4
MOSiR – PMOS Chrzanów A 16:16

MOSiR A – MOSiR B 13:14
MOSiR – Chrzanów C 18:3
MOSiR – SKS Kusy B 11:13
MOSiR – Chrzanów A 7:13
MOSiR – Krakowiak C 22:8

MOSiR Bochnia B:

MOSiR – Chrzanów B 17:4
MOSiR – SKS Kusy B 11:7
MOSiR – SP 85 B 19:0

MOSiR B – MOSiR A 14:13
MOSiR – SKS Kusy B 11:10
MOSiR – Krakowiak C 19:4
MOSiR – Chrzanów C 16:0
MOSiR – Chrzanów A 9:7

MOSiR Bochnia reprezentowali: Antoni Kasperski, Wojciech Tobiasz, Antoni Borgosz, Karol Guzik, Fryderyk Sowa, Arkadiusz Majchrzak, Adam Sitko, Kamil Cisoń, Igor Ignacyk, Antoni Szczygieł, Mariusz Broda, Marcel Durak