Reklama

Dzisiaj ostatnia kolejka IV ligi. Czy GKS da sobie szansę na ratunek?

W upalne sobotnie popołudnie rozegrane zostaną mecze ostatniej kolejki sezonu 2018/2019 w IV lidze. Spośród drużyn z naszego regionu odpoczywa Okocimski dzięki walkowerowi za mecz z Olimpą, BKS udaną rundę zakończy w Maniowach. O stawkę i to dużą powalczy w Szaflarach GKS Drwinia.

BKS Bochnia zagra na nieprzyjaznym dla siebie stadionie w Maniowach, gdzie o punkty zawsze było mu ciężko. Jesienią oba zespoły dołowały, w meczu kończącym pierwszą rundę bochnianie wygrali jednak 1-0 dając sobie nadzieję na dalszą część sezonu. Runda rewanżowa była dla obu ekip sprawdzianem siły i charakteru. Jedni i drudzy zdali co najmniej dobrze swój egzamin, którego oblanie mogło skończyć się degradacją. Na wiosnę BKS zdobył 28 punktów, zaledwie 4 mniej od Unii i 1 od Sandecji II, Watry i Limanovii (jeden rozegrany mecz więcej) . Niewiele gorszy był Lubań, który w tym samym czasie zgromadził 25 „oczek”. W efekcie BKS i Lubań mają po 41 punktów, pewne utrzymanie i okazję do zagrania pojedynku, którego stawką będzie wyłącznie prestiż w postaci wyższego miejsca w ostatecznym kształcie tabeli.

W zupełnie innych nastrojach swój ostatni mecz ligowy rozegra GKS Drwinia. Mimo, że podopieczni Mateusza Stańca nie poprawią już swojego miejsca w ligowej klasyfikacji, to jednak ich celem jest obrona obecnego stanu posiadania. Drwinianie przystępując do meczu ze zdegradowanymi Szaflarami mają zaledwie 1 punkt przewagi nad Dunajcem Zakliczyn. LKS Szaflary choć pogodzone już z losem dały tej wiosny trochę radości swoim kibicom chociażby pokonując w Brzesku Okocimskiego aż 1-5. Beniaminek z Zakliczyna przed tygodniem pokonał Unię Tarnów, która przygotowując się do barażu o III ligę nie wystawiła do nic nie znaczącej już ligowej batalii swoich najlepszych zawodników. Dzięki temu Dunajec mając punkt mniej od GKS i rywalizując z o nic już nie walczącą Sandecją II może mieć jeszcze nadzieje na odłożenie w czasie wyroku co do swojego ligowego statusu. Jeśli GKS wygra, to bez względu na wynik w Zakliczynie, drwinianie będą kibicować Unii, aby ta awansowała do III ligi w dwumeczu z Jutrzenką Giebułtów. Sukces Unii będzie oznaczał, że GKS w przyszłym sezonie grać będzie w IV lidze. W przypadku jakiejkolwiek straty punktów przez GKS i jednoczesnym zwycięstwie Dunajca, to ta ostatnia drużyna przyjmie na siebie role kibica tarnowian, zaś ekipa z Drwini będzie musiała przyzwyczajać się do miana piątoligowca. Jest więc o co się bić. Stawka tego korespondencyjnego pojedynku jest bardzo wysoka.

Program 30. kolejki IV ligi:

Limanovia Limanowa – Barciczanka Barcice 3-0 – awansem 14.06
Lubań Maniowy – BKS Bochnia 16:00
Okocimski Brzesko – Olimpia Pisarzowa 3-0 walkower
LKS Szaflary – GKS Drwinia 16:00
Watra Białka Tatrzańska – Tarnovia Tarnów 14:00
Poprad Muszyna – Glinik Gorlice 16:00
Orkan Szczyrzyc – Unia Tarnów 16:00
Dunajec Zakliczyn – Sandecja II Nowy Sącz 16:00