Reklama

IV liga. W nowym sezonie 17 zespołów

Do rozpoczęcia nowego sezonu w IV lidze został miesiąc. W rozgrywkach 2019/2020 decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wystąpi 17 zespołów. Kogo nowego zobaczymy w IV lidze? Kto będzie reprezntował nasz region?

Awans do IV ligi wywalczyły: Wierchy Rabka Zdrój, Wolania Wola Rzędzińska oraz Poprad Rytro. NIeparzysta liczba beniaminków nie powinna dziwić, wiadomo od kilku dni, że z prawa awansu zrezygnowała Olimpia Kąty, a za nią Rylovia i Naprzód. Skorzystał z tego GKS Drwinia, który pierwotnie miał znaleźć się w V lidze.

Decyzją MZPN skład IV ligi (w grupie wschodniej ) poszerzą rezerwy Termaliki Bruk-Bet Niecieczy. Piłkarski związek ma prawo dodawać zespoły do rozgrywek, którymi zarządza, zwłaszcza gdy te gwarantują piłkarską jakość. Tak stało się w grupie zachodniej, gdzie do IV ligi dokooptowano rezerwy Wisły Kraków i Cracovii. Niewątpliwie ekipa rezerw Niecieczy ma wszelkie predyspozycje, aby prezentować się co najmniej solidnie w IV lidze. Jednakże budzi wątpliwość fakt, że wcześniej rezerwy aktualnego pierwszoligowca, a nie tak dawno przecież przedstawiciela ekstraklasy występowały co najwyżej w V lidze. Dla porównania rezerwy Wisły i Cracovii grały w lidze III.

Nasz region, podobnie jak w roku poprzednim reprezentować będą BKS Bochnia, GKS Drwinia oraz Okocimski Brzesko. Już w pierwszej kolejce sezonu, która zostanie rozegrana w dniach 10-11 sierpnia Bochnianie zagrają na boisku beniaminka z Woli Rzędzińskiej, GKS podejmie Unię Tarnów, a Okocimski uda się do Białki Tatrzańskiej.

Program 1. kolejki
Wolania Wola Rzędzińska – BKS Bochnia
GKS Drwinia – Unia Tarnów
Watra Białka Tatrzańska – Okocimski Brzesko
Tarnovia Tarnów – Barciczanka Barcice
Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Orkan Szczyrzyc
Wierchy Rabka Zdrój – Sandecja II Nowy Sącz
Lubań Maniowy – Glinik Gorlice
Poprad Rytro – pauza