Reklama

IV liga. Nowy Okocimski na nowy sezon

Dzisiaj nowy sezon rozpocznie Okocimski Brzesko. Piwosze, którzy latem przeszli spore przemeblowanie w zespole zmierzą się z Watrą Białka Tatrzańska. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00

Poprzedni sezon zakończył pewną epokę w dziejach Okocimskiego. Karierę piłkarską zakończył Mateusz Wawryka – zawodnik przez ponad 20 lat związany z Okocimskim, będący jego symbolem. Buty na kołku zawiesił również Daniel Policht. Co więcej po zakończeniu sezonu trenerem przestał być Rafał Policht, który pracuje obecnie niemal za miedzą – w piątoligowych Jadownikach. Ten sam kierunek wybrał wychowanek „Piwoszy” napastnik Tomasz Gałka. W V lidze grać będą również Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Michał Zydroń, Kamil Socha, Mikołaj Uryga, którzy będą rywalizować o miejsce w składzie Sokoła Maszkienice. Do walczącej o V ligę w brzeskiej A klasie – Poręby Spytkowskiej przenieśli się Tomaszowie Grzyb i Jagiełka.

Kto w zamian? Okocimski przeprowadził bardzo ciekawy transfer w linii ataku. Z niedoszłego czwartoligowca – Olimpii Kąty sprowadził najlepszego strzelca tego zespołu, autora ponad 30 bramek – Jakuba Ogara, a przecież w zespole przebywa jeszcze inny dobry strzelec – Michał Waśko. Do Brzeska zawitał doświadczony Sebastian Greń, który od kilku lat reprezentował barwy Orła Dębno, a wcześniej Rylovii. Z tego samego klubu przyszedł również Oskar Klimek. Z kolei ze Strażaka Mokrzyska zespół z Okocimia wzmocnił Marcin Woda, który zanim wrócił do Brzeska reprezentował barwy między innymi czwartoligowego Sokoła Borzęcin. Z Jadownik do Okocimskiego wrócił z wypożyczenia bramkarz Karol Jurkiewicz. Całość będzie próbował poukładać nowy szkoleniowiec seniorów: Tomasz Rogóż.

Okocimski w pierwszym meczu zmierzy się na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska. W poprzednim sezonie dzisiejszy rywal brzeszczan zajął 4. miejsce w tabeli. Przed nową rundą do Watry przyszło kilku nowych zawodników: Krystian Rudek, Robert (obaj Huragan Waksumnd), Wojciech Kobylarczyk (Podhale Nowy Targ), Maciej Lichacz (Granit Czarna Góra), dzięki którym na chwilę obecną kadra zespołu liczy zaledwie 19 zawodników (dla porównania Okocimski zgłosił do ligi 23 graczy). Podobno najtrudniejszy sezon dla beniaminka, to ten drugi po awansie. Brzeszczanie dzięki bardzo dobrej rundzie rewanżowej zapewnili sobie kilka tygodni temu pewne utrzymanie w IV lidze. Ruchy kadrowe – znalezienie doświadczonych, ogranych zawodników skierowane jest na zapełnienie luk po dotychczasowych liderach zespołu. Okocimski na chwilę obecną jest pewną niewiadomą, ale wcale nie zdziwilibyśmy się, gdyby się okazało, że Piwosze szybko zadomowią się w czubie ligowej stawki. W poprzednim sezonie brzeszczanie dwukrotnie ulegli Watrze, jak będzie dzisiaj?

Program meczów:

niedziela:
GKS Drwinia – Unia Tarnów 17:00
Watra Białka Tatrzańska – Okocimski CANPACK Brzesko 16:00

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Orkan Szczyrzyc 5-1 (3-0)
Bramki:
?

Lubań Maniowy – Glinik Gorlice 16:00
Wierchy Rabka Zdrój – Sandecja II Nowy Sącz 17:00
Poprad Rytro – pauza

Mecze wczorajsze:
Wolania Wola Rzędzińska – BKS Bochnia 2-2
Bramki:
Mateusz Michon 30′, Artur Nowak 37′ – Jarosław Ulas 43′, Patryk Kura 82′

Tarnovia Tarnów – Barciczanka Barcice 0-1
Bramka:
Marek Maślejak

Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa 4-0
Bramki:
Mateusz Orzechowski 29′, Dawid Polański 54′, Mateusz Wilk 61′, Kamil Baran 83′.