Reklama

IV liga. GKS Drwinia – jak zareaguje na poprzedni sezon?

O 17 GKS Drwinia podejmie na swoim stadionie Unię Tarnów. Drwinianie zmierzą się z mistrzem grupy wschodniej IV ligi z poprzedniego sezonu. Jak przemeblowana ekipa Mateusza Stańca poradzi sobie ze stabilną kadrowo Unią?

Gdyby inną decyzję podjęli działacze Olimpii Kąty, dzisiaj GKS Drwinia przygotowywałyby się do rozgrywek ligi okręgowej, które startują za tydzień. Ostatecznie jak wiemy, GKS otrzymał szansę na rehabilitację, na wyciągniecie wniosków z tego, co było wadliwe w poprzednim sezonie. Aby ją wykorzystać drwinianie byli aktywni na rynku transferowym w trakcie letniej przerwy. Zespół wzmocnił się dwoma bardzo dobrej klasy środkowymi pomocnikami. Z Michałem Gują o jego przejściu do GKS rozmawialiśmy TUTAJ, tymczasem jego partnerem w drugiej linii będzie Rafał Ciesielski – wychowanek Sokoła Borzęcin. W miejsce Andrieja Chillariego sprowadzono z Krakowa Grzegorza Murzańskiego, który o miejsce w bramce rywalizować będzie z Mateuszem Cieślą. Największym problemem wiosną była dla GKS linia obrony. Dlatego powrót Dominika Pieprzycy z wypożyczenia do Soły Oświęcim może okazać się kluczowym dla losów drużyny. Ponadto ekipę z Drwini wzmocnili: Jakub Ptak (Wieczysta Kraków), Jakub Jędras (Górnik Wieliczka), Kamil Augustyn (Olimpia Kąty), Kamil Czajkowski (powrót z Gdovii). Z GKS pożegnali się: Odeszli: Andriej Chillari, Patryk Osika, Paweł Salomon, Bartłomiej Cebula, Mateusz Król, Mateusz Motłoch, Jakub Berliński, Grzegorz Mus, Bartłomiej Kudelski. Czy z obecną kadrą drwinianie mogą liczyć na więcej niż w poprzednim sezonie? Wydaje się, że tak, tym bardziej, że w trakcie sezonu do gry wróci Wojciech Tomala – kolejny stoper i kapitan zespołu. W drużynie po wzmocnieniu środka pola oraz obrony wydaje się, że brakuje większej rywalizacji w linii ataku. Czas jednak pokaże jakie będą rozwiązania podejmowane przez Mateusza Stańca.

Mecz z Unią Tarnów ma jeden zasadniczy podtekst. Słaba postawa tarnowian w meczu z Jutrzenką Giebułtów spowodowała, że GKS Drwinia miał zostać zdegradowany do V ligi. Czy GKS zrewanżuje się za to tarnowianom?