Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami 2. kolejka. Hitem mecz Trzciany 2000 z Błyskawicą

Zacięte spotkania w 1. serii gier rozbudziły apetyty kibiców, bo zbliżające się mecze zapowiadają się równie pasjonująco. Zespoły, którym nie udało się zdobyć punktów z pewnością będą jeszcze bardziej zmotywowane. Najciekawiej zapowiada się mecz Trzciany 2000 z Błyskawicą Proszówki, ale pozostałe starcia również powinny być ciekawe.

2. kolejka:
sobota, 24. sierpnia:
Tarnavia Tarnawa – Czarni Kobyle 17:00

Błękitni Krzeczów – Victoria Słomka 17:00

Orzeł Cikowice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:30

Ceramika Muchówka – Górnik Siedlec 18:00

niedziela, 25. sierpnia:
Raba Niedary – GKS II Drwinia 11:00

Beskid Żegocina – Macierz Lipnica Murowana 15:00

LKS Trzciana 2000 – Błyskawica Proszówki 16:00

Pierwsze mecze rozegrane zostaną w sobotę od godz. 17. W jednym z nich Tarnavia na własnym boisku zmierzy się z Czarnymi Kobyle. Po 1. kolejce w znacznie lepszym nastroju pozostaje zapewne zespół z Tarnawy, który pokonał Rabę Niedary 4-3, jednak w tym spotkaniu musi się mieć na baczności. Czarni wprawdzie przegrali na inaugurację 0-1 z Trzcianą 2000, ale trzeba pamiętać, że to właśnie zespół z Trzciany wyeliminował niedawno Tarnavię z Pucharu Polski. Do tego zespół z Kobyla ma za sobą dwa udane spotkania pucharowe.

Poprzednie derby pomiędzy Błękitnymi i Victorią zakończyły się niespodziewanym i do tego wysokim zwycięstwem drużyny z Krzeczowa (5-1). Tym razem spotkanie odbędzie się na specyficznym boisku Błękitnych, a do tego to oni po pierwszej serii gier zajmują pozycję lidera. W tym meczu z pewnością nie zabraknie walki. Oby stało również na wysokim poziomie. Victoria po przebudowaniu składu będzie potrzebowała zapewne trochę czasu na zgarnie, jednak jeśli klub ze Słomki marzy o włączeniu się do walki o najwyższe pozycje, to musi zacząć punktować już w ten weekend.

Trudno wskazać faworyta spotkania Orła z Rzezawianką. Gospodarze zdołali już powstrzymać w tym sezonie Ceramikę (2-2), a mogli nawet wygrać, bo prowadzili już 2-0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Rzezawianki z Błyskawicą, z tym że to drużyna z Rzezawy zdołała odrobić dwubramkową stratę. Oba zespoły mają swoje atuty, ale muszą też nadal pracować nad mankamentami. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Wspomniana Ceramika podejmie tym razem Górnika Siedlec, który w 1. kolejce przegrał z Błękitnymi. Faworytem wydają się być gospodarze, którzy w poprzednim sezonie należeli do ścisłej czołówki, jednak żaden wynik nie będzie zaskoczeniem. Tutaj także emocji nie powinno zabraknąć, choć wydaje się, że Górnik obecnie dysponuje nieco słabszą kadrą.

W ramach 2. kolejki rozegrany zostanie także mecz derbowy pomiędzy Rabą Niedary i GKS-em II Drwinia. W poprzednim sezonie lepiej radzili sobie drwinianie i to oni lepiej zaprezentowali się także w 1. serii gier rozpoczętego właśnie sezonu 2019/20, pokonując Macierz 2-1. Raba nie ma na koncie na razie choćby punktu, ale do tego spotkania z pewnością podejdzie podwójnie zmotywowana. W poprzednim sezonie jedno bezpośrednie starcie wygrał GKS II (5-3), a drugie zakończyło się remisem (1-1).

Już drugi raz w ciągu dwóch tygodni Beskid zmierzy się w Żegocinie z Macierzą. Spotkanie pucharowe dość niespodziewanie na swoją korzyść rozstrzygnęli goście z Lipnicy (2-2, k. 5-4), ale po 1. kolejce to zespół Beskidu ma więcej powodów do radości, ponieważ pokonał na wyjeździe teoretycznie wymagającego rywala, jakim jest Victoria Słomka (1-0). Skoro jednak goście zdołali sprawić już jedną niespodziankę, to jak najbardziej możliwe jest, aby powtórzyli ten wyczyn.

Kolejkę zakończy teoretycznie najciekawiej zapowiadający się mecz pomiędzy Trzcianą 2000 z Błsyakwicą. Gospodarze uważani są za jeden z najbardziej perspektywicznych zespołów, a w pierwszym meczu ligowym zdołali pokonać 1-0 Czarnych Kobyle. Błyskawica z kolei zaprezentowała pokaz siły w meczach pucharowych, ale w lidze wypuściła dwubramkowe prowadzenie z Rzezawianką. Trudno wskazać faworyta, przez co mecz zapowiada się niezwykle interesująco.