Reklama

A klasa Brzesko. Zapraszamy na drugą kolejkę

W najbliższy weekend zostanie rozegrana druga seria zmagań w sezonie 2019/20 w ramach rozgrywek o mistrzostwo brzeskiej klasy A. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej kolejki beniaminek Grom Sufczyn zadebiutuje na tym szczeblu przed własną publicznością i podejmie Tymona Tymowa.

Obie drużyny na inaugurację sezonu odniosły zwycięstwa. Zdecydowanie mniej spodziewano się po Gromie, który rozgromił na wyjeździe aż 6-0 ekipę Victorii Bielcza i pokazał, że bardzo przyzwoita przygoda w rozgrywkach Pucharu Polski nie była przypadkiem. Tymon na początek ograł u siebie Ivę Iwkowa 2-1 i z pewnością będzie chciał zwyciężyć na boisku beniaminka, bowiem przez wielu jest on typowany do rywalizacji o najwyższe cele – co będzie miał okazję potwierdzić już w sobotę.

Identycznym rezultatem jak Grom sezon rozpoczęła Korona Niedzieliska, która nie dała żadnych szans Pogórzu Gwoździec. Teraz przed nimi nieco trudniejsze wyzwanie, gdyż podopieczni Sławomira Zubla udadzą się na eskapadę do Uszwi, która przynajmniej w ubiegłym sezonie spisywała się nieco lepiej od Pogórza. LKS Uszew jednak tego sezonu również nie rozpoczął najlepszym rezultatem, gdyż uległ 0-2 na wyjeździe Victorii Porąbka Uszewska.

Jeżeli mowa o dobrym starcie w sezon to z pewnością taki zapisać sobie mogą na swoim koncie gracze Startu 77 Biadoliny Szlacheckie. Gracze pod wodzą nowego trenera Tomasza Sopaty wygrali zdecydowanie, bo aż 4-0 z Jednością Paleśnica. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie, którym będzie wyjazdowe starcie z beniaminkiem Jadowniczanką II Jadowniki. Rezerwy drużyny występującej w klasie okręgowej na początek kampanii 2019/20 uległy na własnym boisku Strażakowi II Mokrzyska/Szczepanów 1-3.

Rezerwy Strażaka czeka teraz drugi mecz wyjazdowy. Po pokonaniu jadowniczan przyjdzie im zmierzyć się z miejscowymi na boisku Ivy Iwkowa. Drużyny do meczu przystępują w zgoła odmiennych nastrojach, bowiem “Strażacy” mają na swoim koncie trzy oczka, a Iva swoją inaugurację minimalnie przegrała.

Od porażki sezon rozpoczęli również gracze Kłosa Łysa Góra, jednak za spotkanie ze zdecydowanie wzmocnionym latem zespołem LKS-u Poręba Spytkowska zebrali bardzo dobre noty i są mocnym faworytem w meczu drugiej kolejki, gdzie na swoim boisku gościć będą Pogórze Gwoździeć, które jak już wcześniej wspomnieliśmy rywalizację rozpoczęła od wysokiej sześciobramkowej porażki.

Skoro wspomnieliśmy już o drużynie z Poręby Spytkowskiej to przed nimi drugi przeciwnik jakim jest Jedność Paleśnica. Drużyna trenera Szczepana Goryczki była bardzo aktywna latem na rynku transferowym i sprowadziła w swoje szeregi kilku znanych zawodników, a dobrą dyspozycję potwierdziła awansem do III rundy Pucharu Polski, gdzie zagra z IV-ligowym Okocimskim Brzesko oraz ligowym zwycięstwem nad Kłosem. Jedność z kolei na sam początek otrzymała dość srogie lanie w Biadolinach Szlacheckich i do rywalizacji domowej z Porębą Spytkowską nie podchodzi w najlepszych humorach.

W ostatnim meczu tej serii zmagań dojdzie do “derbów Victorii”. Victoria z Porąbki Uszewskiej zagra na własnym boisku z Victorią Bielcza. Tutaj faworytem są gospodarze, którzy wygrali na początek sezonu z LKS-em Uszew. Bielcza z kolei przegrała u siebie wysoko z Gromem Sufczyn i będzie chciała zmazać plamę z tego spotkania już w sobotę.

Skrócony terminarz 2. kolejki brzeskiej klasy A:

sobota:
LKS Uszew – Korona Niedzieliska 16:00
Kłos Łysa Góra – Pogórze Gwoździec 17:30
Victoria Porąbka Uszewska – Victoria Bielcza 17:30
Grom Sufczyn – Tymon Tymowa 18:00

niedziela:
Jadowniczanka II Jadowniki – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 13:00
Jedność Paleśnica – LKS Poręba Spytkowska 14:00
Iva Iwkowa – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 16:00

Tekst: Sifflet