Reklama

A klasa Brzesko. Przed trzecią kolejką

W weekend zostanie rozegrana trzecia już seria spotkań w brzeskiej klasie A. Zapowiada się ona bardzo ciekawie, bo wśród spotkań zaplanowanych na najbliższą serię gier mamy interesujące rywalizacje Tymona Tymowa z Victorią Porąbka Uszewska oraz Korony Niedzieliska z Kłosem Łysa Góra.

Liderująca w tabeli po dwóch spotkaniach Victoria Porąbka Uszewska uda się na pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy na trudny teren, gdzie gościć ich będzie również posiadająca komplet punktów ekipa Tymona Tymowa. Victoria jak dotychczas dwukrotnie pewnie ogrywała swoich rywali, a Tymon triumfował minimalnie, bo 2-1, jednak to właśnie Ci drudzy na swojej drodze mieli zdecydowanie trudniejszych przeciwników. Rywalizacja zapowiada się zatem bardzo ciekawie.

Jak wspomnieliśmy we wstępie interesująca walka o trzy punkty czeka nas również w Niedzieliskach, gdzie Korona rozdrażniona ubiegłotygodniową porażką w Uszwi zmierzy się z Kłosem Łysa Góra, który na wiosnę spisuje się bardzo dobrze. Kłos podobnie jak Korona ma na swoim koncie trzy punkty, jednak uległ na inaugurację typowanej do awansu ekipie z Poręby Spytkowskiej. Obie drużyny grały już w tym sezonie z Pogórzem Gwoździec, które zdecydowanie pokonali. Korona 6-0, a Kłos 7-2.

Skoro już mowa o Pogórzu Gwoździec to w sobotę czeka ich świetna okazja aby odbić się po dwóch porażkach na początek sezonu. Rywalem ekipy z Gwoźdzca będzie Jedność Paleśnica, która również w tym sezonie nie cieszyła się jeszcze z jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Za Jednością, podobnie zresztą jak za Pogórzem, dwa bardzo trudne spotkania, bowiem ulegli oni dotychczas Startowi 77 Biadoliny Szlacheckie oraz LKS-owi Poręba Spytkowska.

Dobrą okazję do przełamania się mają również zawodnicy Victorii Bielcza, którzy sezon zaczęli od dwóch niechlubnych porażek 0-6. W sobotę bielczanie podejmą na własnym boisku LKS Uszew, który w ubiegłej kolejce sprawił ogromną niespodziankę pokonując na własnym terenie Koronę Niedzieliska 2-1. Zapewne ani jedni, ani drudzy łatwo skóry nie sprzedadzą, więc na brak emocji w Bielczy z pewnością nie będzie można narzekać.

Bez punktów pozostaje do tej pory również drużyna rezerw Jadowniczanki Jadowniki i wydaje się, że po trzeciej serii gier może z takim bilansem “oczek” na swoim koncie pozostać, gdyż przyjdzie im zmierzyć się na wyjeździe z rozpędzoną ekipą LKS-u Poręba Spytkowska. Porębianie odnieśli jak dotychczas dwa przekonujące zwycięstwa, z kolei Jadowniczanka II uległa 1-3 Startowi 77 Biadoliny Szlacheckie i rezerwom Strażaka Mokrzyska.

Strażak II Mokrzyska/Szczepanów jak najszybciej musi zapomnieć o swojej słabej postawie przed tygodniem w Iwkowej. Podopieczni Arkadiusza Śliwy bardzo niespodziewanie przegrali aż 1-9 i mocno zaburzyli dobre wrażenie zdobyte w pierwszej kolejce podczas rywalizacji z Jadowniczanką II. Teraz przed nimi kolejne trudne wyzwanie, gdyż zagrają na wyjeździe z Gromem Sufczyn, który pokazał, że mimo iż jest beniaminkiem to dostarczycielem punktów z pewnością nie będzie i po rozgromieniu Victorii Bielcza minimalnie przegrał z Tymonem Tymowa.
Iva Iwkowa przed tygodniem urządziła sobie trening strzelecki na swoim stadionie gromiąc rezerwy Strażaka aż 9-1. Teraz przed nimi najlepsza okazja aby udowodnić z mocnym przeciwnikiem, że nie był to wypadek przy pracy. Rywalem drużyny z Iwkowej będzie Start 77 Biadoliny Szlacheckie, który po letnim przegrupowaniu szyków dotychczas spisuje się bardzo dobrze i ma swoim koncie sześć punktów.

Terminarz 3. kolejki brzeskiej klasy A:
Sobota:
Victoria Bielcza – LKS Uszew 17:00
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Iva Iwkowa 17:00
Pogórze Gwoździec – Jedność Paleśnica 17:00
Korona Niedzieliska – Kłosa Łysa Góra 17:00

Niedziela:
Tymon Tymowa – Victoria Porąbka Uszewska 17:00
LKS Poręba Spytkowska – Jadowniczanka II Jadowniki 17:00
Grom Sufczyn – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 17:00

Tekst: Sifflet