Reklama

A-klasa Brzesko: Przed nami 8. kolejka. Hitem będą derby sąsiadów zza miedzy

W najbliższy weekend zostanie rozegrana już ósma seria gier w rozgrywkach brzeskiej klasy A. W hitowym starciu dojdzie do derbów gminy Dębno, w których beniaminek Grom Sufczyn zagra u siebie z Kłosem Łysa Góra. Ciekawostką jest fakt, że odległość między stadionami obu zespołów to zaledwie około 200 metrów.

Grom zaczął sezon bardzo przyzwoicie, jednak ostatnio nie idzie im zbyt dobrze, gdyż przegrali trzy spotkania z rzędu. Teraz najlepsza okazja do powrotu na ścieżkę zwycięstw, bo rywalizacja z Kłosem z pewnością będzie dla nich arcyważna. Kłos jak dotychczas gra “w kratkę” i dobre mecze przeplata tymi słabszymi, jednak udało im się zgromadzić 12 “oczek”, czyli o trzy więcej niż ekipa sąsiada zza miedzy.

Mnóstwo emocji przewidujemy również w starciu aktualnego wicelidera z liderem. Tymon Tymowa będzie gościł na własnym boisku LKS Poręba Spytkowska. Przyjezdni jeszcze nie stracili w tym sezonie punktów, a co więcej, wszystkie spotkania zdecydowanie wygrali. Teraz przed nimi chyba najpoważniejszy sprawdzian w tym sezonie, bo Tymon gra bardzo dobrze i ma tylko trzy punkty mniej w swoim dorobku. Zobaczymy czy ekipie trenera Szczepana Goryczki kolejne zwycięstwo przyjdzie tak łatwo jak siedem poprzednich.

Victoria Porąbka Uszewska przed tygodniem niespodziewanie uznała wyższość Strażaka II Mokrzyska/Szczepanów i po dwóch porażkach zsunęła się z pozycji wicelidera na czwarte miejsce. Teraz przed nimi rywalizacja z sąsiadem w tabeli, który aktualnie okupuje trzecią pozycję, a mianowicie jest to zespół Korony Niedzieliska. Podopieczni Sławomira Zubla wrócili już na odpowiednie tory i gonią uciekające zespoły z Poręby Spytkowskiej i Tymowej, z kolei Victoria będzie szukała w rywalizacji z Koroną okazji do odbudowania się po dwóch porażkach.

Słabo w sezon wystartowała drużyna Ivy Iwkowa, jednak przed tygodniem pokazała, że w tej kampanii stać ich będzie na wiele więcej, bowiem na wyjeździe pokonała Kłosa Łysa Góra. Teraz przed nimi nieco łatwiejsze zadanie, bo do Iwkowej przyjedzie Jedność Paleśnica, która w niedzielę zdobyła swoje premierowe punkty w tym sezonie. Iva nie może sobie jednak pozwolić na lekceważenie rywala, bowiem Jedność wielokrotnie udowodniła, że potrafi sprawdzić niespodziankę i punktować z teoretycznie silniejszymi rywalami.

Strażak II Mokrzyska/Szczepanów bez wsparcia z pierwszego zespołu nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie. W niedzielę zawodnicy trenera Arkadiusza Śliwy będą rywalizować przed własną publicznością ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie. Oznacza to, że zawodnicy drużyny rezerw Strażaka mają spore szanse żeby swój siedmiopunktowy bilans punktowy poprawić. Start 77 po dwóch zwycięstwach na początku sezonu przegrał pięć spotkań z kolei i zadomowił się niemalże na samym dnie tabeli. Obie drużyny w tym meczu potrzebują punktów jak tlenu.

LKS Uszew jak dotychczas jest jedną z rewelacji rundy jesiennej tego sezonu, jednak przed tygodniem zawodnicy grającego trenera Wojciecha Kukli musieli zejść z boiska bez punktów po starciu ze Strażakiem II wzmocnionym zawodnikami pierwszego zespołu. Okazja do rehabilitacji świetna, bo w sobotnie popołudnie do Uszwi przyjadą inne rezerwy, a mianowicie Jadowniczanka II Jadowniki, która w tym sezonie w siedmiu meczach straciła aż 40 goli i ma na swoim koncie tylko trzy punkty.

Typowane do rywalizacji o utrzymanie Pogórze Gwoździec radzi sobie bardzo dobrze i ma na swoim koncie już 12 punktów. W najbliższej kolejce pojadą oni do Bielczy na mecz z miejscową Victorią i będzie to z pewnością bardzo zacięte widowisko. Faworytem są zawodnicy Pogórza, którzy dzięki ewentualnej wygranej w tym spotkaniu zbliżą się mocno do czołówki, czego nie spodziewał się przed sezonem raczej nikt.

Terminarz 8. kolejki brzeskiej klasy A:
Sobota:
Victoria Porąbka Uszewska – Korona Niedzieliska 13:00
LKS Uszew – Jadowniczanka II Jadowniki 15:00
Grom Sufczyn – Kłos Łysa Góra 16:00
Iva Iwkowa – Jedność Paleśnica 16:30

Niedziela:
Victoria Bielcza – Pogórze Gwoździec 14:00
Strażak II Mokrzyska/Szczepanów – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 15:00
Tymon Tymowa – LKS Poręba Spytkowska 15:30

Tabela:
1. LKS Poręba Spytkowska 7 21 33-4
2. Tymon Tymowa 7 18 30-11
3. Korona Niedzieliska 7 15 22-9
4. Victoria Porąbka Uszewska 7 13 22-10
5. Kłos Łysa Góra 7 12 25-13
6. LKS Uszew 7 12 10-9
7. Pogórze Gwoździec 7 12 13-18
8. Iva Iwkowa 7 9 19-15
9. Grom Sufczyn 7 9 15-15
10. Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 7 7 11-27
11. Victoria Bielcza 7 6 3-24
12. Start 77 Biadoliny Szlacheckie 7 6 14-24
13. Jedność Paleśnica 7 3 9-17
14. Jadowniczanka II Jadowniki 7 3 10-40

Autor: Sifflet