Reklama

IV liga. Mateusz Staniec nie jest już trenerem GKS. Zastąpi go duet zawodników

Po sobotniej porażce GKS Drwinia w Gorlicach z posady szkoleniowca GKS zrezygnował Mateusz Staniec. Została ona przyjęta przez zarząd klubu, który losy czwartoligowca powierzył duetowi zawodników: Michał Guja – Roman Stepankow.

Szkoleniowiec już latem żegnał się z GKS po tym, jak wynik meczu barażowego Jutrzenka Giebułtów – Unia Tarnów skazywał drwinian na spadek do V ligi. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Późniejsza rezygnacja z występów w tej klasie rozgrywkowej beniaminka – Olimpii Kąty sprawiła, że GKS ponownie wrócił do grona czwartoligowców, a budowę drużyny nowy sezon powierzono ponownie Mateuszowi Stańcowi. O tym z kolei (TUTAJ). Po porażce 1-0 w Gorlicach, w meczu 13. kolejiki Staniec zrezygnował z prowadzenia czwartoligowca z Drwini.

Jesień jak na razie jest mocno przeciętna w wykonaniu GKS. Zespół został przebudowany latem. Wzmocnił zdecydowanie linię środkową (Michał Guja i Rafał Ciesielski), a do obrony wrócił nieobecny wiosną Dominik Pieprzyca. Mimo to wydaje się, że kadra czwartoligowca jest ograniczona o brak odpowiedniej jakości napastnika, którego wyręczać muszą grą w pierwszej linii pomocnicy np. Roman Stepankow i Ciesielski co odbijało się na sile drugiej linii. GKS spisuje się w lidze przeciętnie. W 12 meczach zdobył 11 punktów, na co złożyły się trzy wygrane, dwa remisy i aż siedem porażek. Bilans bramkowy jest również niekorzystny: 17-23.

Po rezygnacji Mateusza Stańca jego rolę przejmie duet Michał Guja (wcześniej pracował jako grający trener w Wieczystej Kraków) oraz Roman Stepankow. Czy dadzą zespołowi impuls do marszu w górę tabeli? Pierwszym sprawdzianem będą niedzielne derby, w których rywalem GKS będzie BKS Bochnia. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie. Niedziela, godzina 14.00 na stadionie w Drwini.