Reklama

I PLF: BSF zagra w Tychach z GKS-em w ramach 9. kolejki

Tym razem wszystkie mecze kolejki rozegrane zostaną w niedzielę. BSF ABJ swoje spotkanie rozegra na wyjeździe, a rywalem podopiecznych trenera Marcina Waniczka będzie GKS Tychy. Początek meczu o godz. 18.

Tyszanie są jedynym w grupie południowej I ligi klubem, który może pochwalić się występami w Futsal Ekstraklasie (sezony 2008/09 – 2013/14). BSF ABJ z tym rywalem mierzył się dotychczas raz w sezonie 2014/15 i wygrał ten mecz 5-4, natomiast rewanż walkowerem wygrał zespół GKS-u.

Jeszcze tydzień temu tyszanie zajmowali pozycję wicelidera, a po porażce Gredaru Futsal Team Brzeg z AZS-em UMCS Lublin (0-4) mieli nawet okazję awansować na 1. miejsce, ale przegrali swoje spotkanie z FC Siemianowice Śląskie (1-4), co wykorzystał między BSF ABJ. Przed 9. serią gier zajmują 4. miejsce, mając w dorobku 16 punktów, czyli o 2 mniej niż podopieczni trenera Marcina Waniczka.

Z pewnością bochnianie przystąpią do spotkania podbudowani serią sześciu zwycięstw. Doskonałą formę i skuteczność prezentował ostatnio zwłaszcza Mateusz Krzymiński, który w poprzednich trzech meczach zdobył aż siedem goli, jednak na pochwały zasłużył każdy z zawodników. Po kontuzji do pełni dyspozycji powinien powrócić już Kamil Rynduch.

9. kolejka:
Górnik Polkowice – KS AZS UMCS Lublin 17:00

Futsal Nowiny – FC 2016 Siemianowice Śląskie 17:00

Berland OSiR Komprachcice – AZS Wrocław 17:00

Heiro Rzeszów – Sośnica Gliwice 17:00

GKS Tychy – BSF Bochnia 18:00

Futsal Team Brzeg – Buskowianka Busko Zdrój 18:00

Autor: Mateusz Filipek