Reklama

Puchar Polski: BSF zakończył udział w rozgrywkach po porażce z AZS-em UMCS Lublin

Po zaciętym spotkaniu minimalnie lepszy od bochnian okazał się zespół z Lublina, który wygrał 5-4 i to on awansował na fazy 1/16 finału.

Trener Marcin Waniczek nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług m.in. leczącego uraz Piotra Matrasa, co z pewnością odbiło się na jakości gry bocheńskiego zespołu. Już w 3. minucie prowadzenie objęli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się grający trener „Dzików”, Konrad Tarkowski. Na to trafienie odpowiedział jednak Bartosz Baran, dla którego był to premierowy gol w oficjalnym meczu BSF-u. Niestety dla bochnian kolejny fragment spotkania lepiej wykorzystali miejscowi i w efekcie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Wankiewicz. Tuż przed końcem pierwszej części gry stratę BSF-u zdołał zmniejszyć Mateusz Krzymiński.

Po zmianie stron BSF zdołał pójść za ciosem, a do wyrównania doprowadził Konrad Łękawa. Wynik 3-3 utrzymał się przez około 10 minut, ale później znów to „Akademicy” zdobyli gola. Trafienie zanotował Tomasz Sekrecki. BSF po raz tzreci w tym meczu zdołał jednak doprowadzić do wyrównania. Gola zdobył Krystian Lewicki. Niestety, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wykorzystali okres gry z wycofanym bramkarzem i zdobyli gola na 5-4. Hat-tricka skompletował Jakub Wankiewicz. BSF nie zdołał już po raz kolejny odrobić strat i to AZS UMCS po zwycięstwie 5-4 awansował w 1/16 finału Pucharu Polski.

AZS UMCS Lublin 5-4 (3-2) BSF ABJ Bochnia
Konrad Tarkowski 3′, Jakub Wankiewicz 12′, 14′, 39′, Tomasz Sekrecki 32′ – Bartosz Baran 11′, Mateusz Krzymiński 20′, Krystian Lewicki 36′

AZS UMCS: Paweł Furtak, Przemysław Hajkowski – Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Łukasz Mietlicki, Grzegorz Fularski, Jakub Wankiewicz, Tomasz Wnuk, Konrad Tarkowski, Tomasz Sekrecki, Krystian Michalak, Tomasz Godyński,

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński – Jakub Maślak, Kamil Rynduch, Mateusz Matlęga, Maciej Wołoszyn, Konrad Łękawa, Mateusz Krzymiński, Krystian Lewicki, Bartosz Baran, Jakub Burkowicz.