Reklama

I PLF: BSF zremisował w Brzegu z Gredarem

W hicie 12. serii gier BSF ABJ Bochnia po zaciętym spotkaniu zremisował z Gredarem Futsal Team Brzeg 2-2 i do lidera nadal traci jedynie 3 punkty.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych zespołów, tak i dziś skupiły się one przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki. Niestety dla bochnian w 16. minucie to gospodarze zdołali w końcu przełamać ich obronę, a gola na swoje konto zapisał Paweł Boczarski. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Jose Santiago Gutierrez i położenie ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Waniczka stało się trudne.

Po zmianie stron bochnianie nie poddali się i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Nadzieję dał Bartosz Baran, dla którego gol na 2-1 był pierwszym ligowym trafieniem w barwach BSF-u. W 32. minucie do wyrównania doprowadził Krystian Lewicki. Gospodarze szybko popełnili pięć fauli i w końcowym fragmencie meczu musieli mocno uważać, aby nie sprokurować przedłużonego rzutu karnego. Wynik nie uległ już zmianie i mecz na szczycie I PLF zakończył się remisem 2-2.

Punkt zdobyty na trudnym terenie z pewnością należy docenić. Gredar został zatrzymany po raz pierwszy w sezonie, ponieważ wcześniej wygrał wszystkie pięć domowych spotkań. Miejscowi utrzymali 1. miejsce. Pozycja BSF-u uzależniona jest od wyników pozostałych meczów 12. kolejki.

Gredar Futsal Team Brzeg 2-2 (2-0) BSF ABJ Bochnia

Paweł Boczarski 16′, Jose Santiago Gutierrez 20′ – Bartosz Baran 24′, Krystian Lewicki 32′

BSF: Jakub Smoleń – Krystian Lewicki, Mateusz Krzymiński, Konrad Łękawa, Bartosz Baran, a ponadto: Krystian Jaszczyński (B), Igor Dymura, Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch (C), Jakub Maślak, Maciej Wołoszyn