Piłka ręczna. MOSiR pokonany w Krakowie

Niestety nie udał się drużynie MOSiR Bochnia wyjazd do Krakowa na mecz z rywalem w walce o awans do grupy mistrzowskiej II ligi – AZS AGH Kraków. Bochnianie przegrali 34-27 (18-13) i mocno skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli.

AZS AGH Kraków – MOSiR Bochnia 34-27 (18-13)
AZS AGH Kraków: Mateusz Kowalski, Krzysztof Miodoński – Adrian Najuch 8, Krzysztof Bielec 6, Jacek Sikora 5, Łukasz Kucharzyk 4, Mateusz Zubik 4, Michał Gasin 2, Mateusz Bujak 2, Krzysztof Miodoński 2, Sławomir Karwowski 1, Wiktor Dębski, Konrad Kisiel, Rafał Szopa, Mikołaj Wójcik, Piotr Prusak.
MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski – Maksymilian Grzesik 9, Marcin Janas 4, Filip Pach 3, Adrian Lubowicki 3, Miłosz Gabiga 3, Tomasz Wolnik 2, Michał Dobrzański 2, Iwo Stopczyński 1, Hubert Pamuła.

Bochnianie źle weszli w mecz w Krakowie. Początek spotkania całkowicie ustawił dalszą rywalizację, która ostatecznie zakończyła się porażką MOSiR siedmioma bramkami. Nie pomógł zryw podopiecznych Ryszarda Tabora w drugiej połowie, który dał nadzieję na korzystny wynik. Ekipa z Solnego Grodu remisowała z krakowianami tylko dwukrotnie. Przy stanie 0-0 oraz 1-1. Po pierwszych 12 minutach gry bochnianie przegrywali aż 8-1. Mimo, że podopieczni Ryszarda Tabora podjęli starania o odrobienie strat jeszcze przed przerwą (choć gospodarze dwukrotnie w tej części meczu prowadzili różnicą już 9 bramek), to po 30 minutach gry AZS wygrywał różnicą 5 bramek. Po zamianie stron nadzieję na dobry wynik dało pierwszych 10 minut gry, w czasie których MOSiR zdołał odrobić niemal całość strat doprowadzając do stanu 20-19 dla AZS. Niestety późniejsze minuty przyniosły lepszą skuteczność krakowianom, którzy systematycznie powiększali przewagę bramkową, aby po 60 minutach rywalizacji wynieść 7 trafień.

W meczu z MOSiR-em zagrało kilku byłych zawodników bocheńskiego klubu. Najwięcej bramek dla AZS rzucił Adrian Najuch – 8. Cztery trafienia mniej zaliczył Mateusz Zubik. Dwa trafienia zostały zapisane Mateuszowi Bujakowi. Bez bramki mecz zakończył Sławomir Karwowski. W zespole z Bochni pierwszy raz po kontuzji kostki zagrał Michał Dobrzański, który mecz zakończył z dorobkiem dwóch bramek.

Bochnianie aby awansować do fazy mistrzowskiej, muszą zmieścić się w pierwszej czwórce swojej grupy. Ta wraz z najlepszymi zespołami grupy drugiej utworzą ośmiozespołową grupę mistrzowską. Na chwilę obecną MOSiR zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Zespół Ryszarda Tabora traci do AZS trzy punkty, ale też ma dwa „oczka” więcej od SMS II Kielce, który ma jeden mecz zaległy do rozegrania. Układ tabeli wskazuje, że o awans bochnianie będą musieli starać się do końca fazy zasadniczej.