Reklama

BLF: Zaczynamy rundę rewanżową

Przed nami 8. kolejka w Bocheńskiej Lidze Futsalu. To oznacza, że zaczyna się już runda rewanżowa. Tym razem areną zmagań w niedzielne popołudnie będzie hala w I LO. W Ekstraklasie wszystko wskazuje na to, że sprawa walki o mistrzostwo rozstrzygnie się pomiędzy ekipami Transbetu i Stalproduktu. Na koniec pierwszej rundy dzięki lepszemu bilansowi bramek znalazł się Transbet. Lepsza forma drużyny Corleone spowodowała, że ciekawie zaczęło się dziać w dolnej części tabeli. W I lidze, gdzie rywalizacja w obecnym sezonie jest bardzo wyrównana, o zajęciu pierwszych dwóch miejsc może marzyć wciąż każdy zespół oprócz ostatniej w tabeli drużyny Rangers.

I liga:
14.00 Rangers – Św. Paweł
14.45 iSprzęt – Elmec Instalacje Elektryczne
15.30 Parkers – Stalprodukt Oldboys
16.15 G2 Transport – Dandav

Szansę na przedłużenie passy trzech zwycięstw będzie miał zespół Św. Paweł. „Święci” w ostatnim czasie spisywali się bardzo dobrze, więc w starciu z ostatnią w tabeli ekipą Rangers będą zdecydowanym faworytem. Rangers musieliby mocno poprawić przede wszystkim grę w obronie, by nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem.

Jedynym zespołem bez porażki na koncie pozostaje ekipa iSprzęt. Teraz jej rywalem będzie Elmec, który również zgromadził 13 punktów. Pierwsze spotkanie tych zespołów wygrał iSprzęt (4-2), więc teraz „Elektryczni” z pewnością będą chcieli odegrać się za porażkę. Będzie to pojedynek najlepszego ataku (Elmec – 35 bramek zdobytych) z najlepszą obroną w I lidze (iSprzęt – 15 bramek straconych), więc emocji z pewnością nie zabraknie.

Słabiej niż wcześniej w ostatnim czasie zaczął spisywać się zespół Stalprodukt Oldboys, która ma na koncie już trzy porażki z rzędu. Drużyna „Hutników” nie jest już murowanym faworytem nadchodzących spotkań, choć wciąż kadrowo pozostaje mocna. Parkers to z kolei zespół, który notuje spore wahania formy, dlatego trudno przewidzieć, jak potoczy się to spotkanie. Na pewno można spodziewać się sporej liczby goli, bo obie drużyny znane są z ofensywnego stylu gry.

Bardzo ciekawy powinien być także pojedynek ekip G2 Transport i Dandav. Oba zespoły grają ostatnio „w kratkę”, więc jeśli chcą nadal liczyć się w walce o awans, to muszą wygrać to spotkanie. Zwycięzca może oczywiście być tylko jeden, więc spotkanie z pewnością będzie niezwykle zacięte.

Tabela:
1. Św. Paweł 7 13
2. iSprzęt 7 13
3. Elmec Instalacje Elektryczne 7 13
4. Dandav 7 11
5. Stalprodukt Oldboys 7 10
6. G2 Transport 7 10
7. Parkers 7 8
8. Rangers 7 0

Ekstraklasa:
17.00 Corleone – Igloo
17.45 Spektrum – Transbet
18.30 Krawczyk Team – Stalprodukt
19.15 Bosman – Lemon F.H.U.

Mecz ekip Corleone i Igloo może być jednym z najważniejszych w sezonie dla obu ekip. Corleone nadal zajmuje pozycję w strefie spadkowej, jednak po dwóch wygranych położenie zespołu uległo minimalnej poprawie. Igloo ma w obecnym sezonie spory problem w spotkaniach, w których musi prowadzić grę. Drużyna „Mroźnych” zdecydowanie lepiej czuje się, gdy może wyprowadzać szybkie ataki. Jeśli Corleone wygra, to zespoły zrównają się dorobkiem punktowym, więc mecz z pewnością będzie zacięty.

Wciąż bez punktów pozostaje Spektrum. Drużyna ta często dobrze rozpoczynała spotkania, jednak zawsze w którymś momencie ich gra się załamywała. Biorąc pod uwagę wyniki pierwszych połów, to beniaminek miałby na koncie 6 punktów i realne szanse na utrzymanie. W pierwszym spotkaniu z faworyzowaną ekipą Transbet Spektrum również zaprezentowało się nieźle do przerwy i remisowało 2-2, jednak ostatecznie to obecny lider wygrał 5-2. Także i tym razem to dobrze spisujący się Transbet będzie zdecydowanym faworytem. Zespół ten nie w każdym spotkaniu prezentował się dobrze, ale zawsze imponował skutecznością i konsekwentnym dążeniem do pokonania rywali.

Ciekawie zapowiada się mecz ekip Krawczyk Team i Stalprodukt. Oczywiście faworytem będą „Hutnicy”, jednak drużyna Krawczyk mocno napsuła im już krwi w pierwszym meczu, który Stalprodukt wygrał dość szczęśliwie 3-2, a potem potrafiła także postawić się ekipie Transbet, gdy również okazała się tylko minimalnie słabsza od faworytów. Można zakładać, że ten mecz będzie niezwykle zacięty i nie zabraknie w nim emocji. „Hutnicy” muszą mieć się na baczności.

Jednym z najbardziej szalonych spotkań pierwszej rundy był mecz Lemon F.H.U. – Bosman (4-4). Oba zespoły miały okazje, by przechylić w nim szalę zwycięstwa na swoja stronę, ale ostatecznie zakończył się remisem. Niespodziewanie na półmetku sezonu to Bosman zajmuje wyższą pozycję, a dotychczasowa dyspozycja „Cytrynek” to chyba największe rozczarowanie tej kampanii. Jeśli zespół Dawida Kociołka chce jeszcze włączyć się w rywalizację o miejsce nad podium i uniknąć walki o utrzymanie, to musi wygrać nadchodzące spotkanie. Bosman to jednak jeden z najbardziej niewygodnych rywali. Choć drużyna ta ostatnio wysoko uległa ekipie Transbet (2-8), to wciąż znajduje się „na fali”.

Tabela:
1. Transbet 7 19
2. Stalprodukt 7 19
3. Bosman 7 11
4. Igloo 7 9
5. Lemon FHU 7 8
6. Krawczyk Team 7 8
7. Corleone 7 6
8. Spektrum 7 0