Reklama

BLF: Rozpoczyna się decydujący etap sezonu. Przed nami 10. kolejka

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki Bocheńskiej Ligi Futsalu. Od godz. 14 na hali w I LO rozegrane zostaną mecze 10. kolejki. Niezwykle ciekawie zapowiadają się przede wszystkim mecze Ekstraklasy, ale emocji nie powinno zabraknąć również w spotkaniach I ligi.

I liga:
14.00 iSprzęt – Parkers
14.45 Elmec – Dandav
15.30 Św. Paweł – G2 Transport
16.15 Rangers – Stalprodukt Oldboys

Kolejkę rozpocznie mecz ekip iSprzęt i Parkers. iSprzęt pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w stawce, a do tego ma za sobą efektowne zwycięstwo nad drużyną Dandav (8-2) w poprzedniej serii gier. Parkers ostatnio także nie mogą jednak narzekać na formę, ponieważ wygrali trzy spośród swoich czterech ostatnich spotkań. Różnica w dorobku obu zespołów wynosi obecnie 3 punkty na korzyść iSprzętu, więc stawka tego spotkania będzie bardzo wysoka. Ewentualne zwycięstwo ekipy Parkers pozwoliłoby jej doskoczyć do rywala, za to porażka mocno ograniczyłaby szansę na dogonienie najlepszych obecnie zespołów.

Równie ważny dla układu tabeli będzie spotkanie drużyn Elmec i Dandav. „Elektryczni” po udanym okresie zajmują 3. miejsce mając w dorobku tyle samo punktów co iSprzęt, a do Św. Pawła tracą jedynie dwa „oczka”. Widać, że zespół osiągnął dobrą formę, jednak teraz musi to potwierdzić w starciu z mocną kadrowo ekipą Dandav, która jednak ostatnio gra w kratkę. Spadkowicz do swoich dzisiejszych rywali traci 5 punktów, więc musi walczyć w zbliżającym się spotkaniu o pełną pulę, bo nawet remis zmniejszy jego szansę na wywalczenie awansu.

Bardzo ciekawy powinien być mecz, w którym Św. Paweł podejmie G2 Transport. Pierwsze spotkanie tych zespołów wygrał G2 i to aż 6-1, ale od tego czasu Św. Paweł pozostaje niepokonany, a do tego może pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Ich rywale nie grali ostatnio źle, ale brakowało im skuteczności. Dla G2 będzie to chyba ostatnia szansa na zmniejszenie dystansu do czołówki i włączenie się do walki o awans.

Fatalny okres ma za sobą drużyna Stalprodukt Oldboys, ponieważ przegrała już pięć meczów z rzędu. Teraz „Hutnicy” będą mieli jednak idealną okazję do podbudowania morale, ponieważ zagrają z najsłabszą w stawce ekipą Rangers. Z drugiej strony jeśli Rangers marzą o zdobyciu jakichkolwiek punktów, to dziś nadarzy się jedna z niewielu okazji. Faworytem będzie jednak Stalprodukt.

Tabela:
1. Św. Paweł 9 19
2. iSprzęt 9 17
3. Elmec Instalacje Elektryczne 9 17
4. Parkers 9 14
5. Dandav 9 12
6. G2 Transport 9 11
7. Stalprodukt Oldboys 9 10
8. Rangers 9 0

Ekstraklasa:
17.00 Spektrum – Krawczyk Team
17.45 Transbet – Lemon F.H.U.
18.30 Igloo – Bosman
19.15 Corleone – Stalprodukt

Kolejkę rozpocznie niezwykle ważne spotkanie zespołów Spektrum i Krawczyk Team. Beniaminek przed tygodniem wreszcie zdobył pierwsze punkty za sensacyjne zwycięstwo nad ekipą Lemon F.H.U. (4-2) i choć wciąż jego położenie jest bardzo trudne, to jednak zwiększył swoje szanse na utrzymanie. Teraz drużyna musi jednak pójść za ciosem i wywalczyć korzystny rezultat. Mecze Krawczyka w obecnym sezonie to niemal gwarancja emocji, ponieważ aż siedem z nich kończyło się remisem lub minimalnym zwycięstwem jednej ze stron. Co ciekawe, wtedy z reguły wygrywali rywale tego zespołów, ponieważ aż pięć takich spotkań kończyło się porażką KT, a dwa remisami. Jeśli drużyna już wygrywa, to pewnie i efektownie, jak w pierwszym meczu tych zespołów, gdy było 6-2. Faworytem spotkania wydaje się być Krawczyk Team, ale Spektrum z pewnością stać na sprawienie niespodzianki.

Równą, wysoką formę prezentuje w ostatnim czasie zespół lidera. Z pewnością zrobi on wszystko, by nie roztrwonić trzypunktowej przewagi nad ekipą Stalprodukt. Teraz ich rywalem będzie fatalnie prezentujący się ostatnio Lemon. „Cytrynki” były bardzo bliskie zwycięstwa w pierwszym meczu tych zespołów, ale ostatecznie wygrał wtedy Transbet (4-3), a dziś Lemon w niczym nie przypomina siebie z bardzo udanego poprzedniego sezonu. Faworytem meczu będzie Transbet.

Ważny dla losów walki o 3. miejsce będzie pojedynek Igloo z Bosmanem. Obie drużyny spisują się bardzo dobrze w ostatnim czasie i już na tym etapie sezonu praktycznie zapewniły sobie utrzymanie. Wydaje się, że to właśnie pomiędzy nimi rozstrzygną się losy rywalizacji o brązowe medale. Dobrą formą w ostatnim czasie imponuje zwłaszcza Bosman. Co ciekawe, oba zespoły słyną przede wszystkim z dobrej gry w obronie i często wychodzą nastawieni defensywnie na spotkania. Dziś ktoś będzie musiał jednak przejąć inicjatywę.

Bardzo ważne spotkanie czeka drużyny Corleone i Transbet. Pierwsi desperacko szukają punktów potrzebnych do zapewnienia sobie utrzymania, za to drudzy nie mogą sobie pozwolić już na potknięcie, jeśli marzą o obronie tytułu mistrzowskiego. „Hutnicy” będą musieli poradzić sobie bez zawieszonego za kartki Mateusza Więska, co może znacząco osłabić ich siłę ognia, jednak mimo wszystko to oni będą faworytem spotkania.

Tabela:
1. Transbet 9 25
2. Stalprodukt 9 22
3. Bosman 9 17
4. Igloo 9 15
5. Krawczyk Team 9 8
6. Lemon FHU 9 8
7. Corleone 9 6
8. Spektrum 9 3