Reklama

BLF: Czas na 11. kolejkę. Hitami mecze o awans i utrzymanie

Już dziś rozegrana zostanie 11. kolejka w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Areną zmagań będzie ponownie Hala Widowiskowo-Sportowa. Niemal każde spotkanie nadchodzącej serii gier zapowiada się niezwykle interesująco. Trudne zadanie czeka osłabiony Stalprodukt, który zmierzy się z rewelacyjnie spisującą się, mimo równie wąskiej kadry, drużyną Bosman. Ważne spotkanie stoczą drużyny Corleone i Lemon. Od jego wyniku mogą zależeć losy walki o utrzymanie. W I lidze dojdzie z kolei do hitowego pojedynku przewodzących w tabeli ekip iSprzęt i Św. Paweł.

I Liga:
14.00 Parkers – Elmec Instalacje Elektryczne
14.45 G2 Transport – Stalprodukt Oldboys
15.30 Dandav – Rangers
16.15 iSprzęt – Św. Paweł

11. kolejkę w I lidze rozpocznie mecz Parkers – Elmec. Dla obu zespołów będzie to jedna z ostatnich szans na zmniejszenie dystansu do drużyn zajmujących miejsca premiowane awansem. W znacznie trudniejszym położeniu znajdują się Parkers, a do tego ekipa będzie osłabiona brakiem zawieszonych Dominika Juszczaka i Sebastiana Musiała. Strata swojego lidera i najlepszego strzelca to z pewnością mocny cios dla zespołu. W lepszym położeniu znajduje się Elmec, który obecnie traci 3 punkty do ekipy iSprzęt i 5 do Św. Pawła. W tym spotkaniu zespół koniecznie musi jednak sięgnąć po zwycięstwo, bo inaczej znacznie zmniejszy swoje szanse na dogonienie rywali.

Zacięty powinien być również pojedynek drużyn G2 Transport i Stalprodukt Oldboys. Obie ekipy pożegnały się już praktycznie z szansami na awans, ale to nie oznacza, że nie mają już o co walczyć, bo z pewnością mogą one jeszcze znacząco poprawić zajmowane pozycje. Zespół G2 Transport w ostatnim czasie zmagał się ze sporymi problemami kadrowymi. Jeśli tym razem kadra będzie szersza, to z pewnością będzie on jednak w stanie sięgnąć po zwycięstwo. „Hutnicy” zdołali ostatnio przerwać passę porażek wygrywając z drużyną Rangers, ale nadal prezentują się poniżej oczekiwań. To będzie dobra okazja także dla tej drużyny, by wygrać mecz z wymagającym rywalem i podbudować morale.

Emocji trudno spodziewać się jedynie w meczu Dandav – Rangers, ponieważ skoro Rangers przegrali, do tego z reguły dość gładko, wszystkie swoje poprzednie spotkania w tym sezonie, to trudno spodziewać się, by potrafili przeciwstawić się grającej nierówno, ale jednak znacznie mocniejszej kadrowo drużynie Dandav. Spadkowicz wciąż może liczyć się w walce o awans, ale tylko pod warunkiem, że będzie regularnie punktował w ostatnich meczach sezonu. W tym powinni sobie poradzić bez większego problemu.

Kolejkę w I Lidze zakończy hit tej serii gier i jedno z najważniejszych spotkań rundy, czyli mecz iSprzęt – Św. Paweł. Oba zespoły imponują formą w ostatnim czasie. iSprzęt nie przegrał jeszcze żadnego meczu w sezonie, z kolei Św. Paweł może pochwalić się serią już sześciu zwycięstw z rzędu. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 1-1. Co ciekawe, to właśnie od tego pojedynku Św. Paweł zaczął piąć się w górę tabeli. Spotkanie rewanżowe powinno być równie zacięte.

Tabela:
1. Św. Paweł 10 22
2. iSprzęt 10 20
3. Elmec Instalacje Elektryczne 10 17
4. Dandav 10 15
5. Parkers 10 14
6. Stalprodukt Oldboys 10 13
7. G2 Transport 10 11
8. Rangers 10 0

Ekstraklasa:
17.00 Bosman – Stalprodukt
17.45 Lemon F.H.U. – Corleone
18.30 Spektrum – Igloo
Krawczyk Team – Transbet – przełożony

Mecze Ekstraklasy rozpoczną się od niezwykle ciekawego spotkania Bosman w ostatnim czasie imponuje dobrą organizacją gry w obronie i skutecznością w wyprowadzaniu szybkich ataków. Niesamowitą formę osiągnął Konrad Kuliszewski, jednak największym atutem drużyny jest to, że grają zespołowo. W poprzednich meczach z ekipami Stalproduktu i Transbetu Bosman zazwyczaj spisywał się wprawdzie wyjątkowo słabo, ale być może to dobry moment, by przerwać złą passę. „Hutnicy” muszą sięgnąć po komplet punktów, co tym razem może okazać się niezwykle trudnym zadaniem.

Niezwykle ważny dla rozwoju sytuacji w dolnej części tabeli będzie wynik meczu Lemon F.H.U. – Corleone. „Cytrynki” na zwycięstwo czekają już od 4. kolejki, gdy drużyna pokonała właśnie Corleone (6-1). Ten sezon jest fatalny w wykonaniu zespołu i w tym momencie jest poważnie zagrożony spadkiem. Zajmująca 7. , spadkową pozycję drużyna Corleone ma w dorobku 3 punkty mniej, ale za to nieco lepszy terminarz, więc ewentualne, nawet skromne zwycięstwo bardzo poprawiłoby jej położenie. Ten mecz z pewnością będzie niezwykle zacięty, bo oba zespoły zadowolić może jedynie zwycięstwo. Kompletu punktów jak tlenu potrzebuje zwłaszcza Corleone.

Dla jedynego beniaminka, czyli ekipy Spektrum, mecz z Igloo będzie chyba już meczem ostatniej szansy. Zespół, jeśli marzy o zwycięstwie, to musi tym razem skompletować znacznie szerszą kadrę. Wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo ma Igloo, jednak ten zespół często nie umie radzić sobie z rolą faworyta. „Mroźni” wprawdzie wygrali pierwszy mecz tych drużyn aż 6-0, ale tym razem pojedynek powinien być znacznie bardziej wyrównany.

W późniejszym terminie rozegrany zostanie mecz Krawczyk Team – Transbet. Obecny lider wciąż z pewnością będzie rozdrażniony stratą punktów w meczu z drużyną Lemon F.H.U. Krawczyk Team to jednak bardzo niewygodny rywal i z pewnością tanio skóry nie sprzeda, zwłaszcza że sam nadal potrzebuje punktów, by zapewnić sobie utrzymanie. Pierwsze spotkanie tych zespołów w obecnym sezonie było niezwykle zacięte i zakończyło się jedynie minimalnym zwycięstwem Transbetu (2-1). Lider będzie faworytem, ale musi jeszcze udowodnić swoją wyższość na boisku, co nie będzie łatwym zadaniem.

Tabela:
1. Transbet 10 26
2. Stalprodukt 10 25
3. Bosman 10 20
4. Igloo 10 15
5. Krawczyk Team 10 11
6. Lemon FHU 10 9
7. Corleone 10 6
8. Spektrum 10 3