Reklama

BLF: Już w sobotę rozegrana zostanie 12. kolejka. Jesteśmy coraz bliżej poznania ostatecznych rozstrzygnięć

Do zakończenia sezonu 2019/20 w Bocheńskiej Lidze Futsalu pozostały zaledwie trzy serie gier. Zbliżająca się 12. kolejka rozegrana zostanie w już jutro, czyli w sobotę 22.02.20 na Hali Widowiskowo-Sportowej. W Ekstraklasie mianem hitu można określi mecz Transbet – Igloo, ale wynik każdego z meczów będzie mieć ogromne znaczenie dla końcowego układu tabeli, więc emocji z pewnością nie zabraknie. W I Lidze najciekawiej zapowiada się mecz zajmującej 3. miejsce drużyny Elmec z liderem – drużyną Św. Paweł.

I Liga:
15:00 Stalprodukt Oldboys – iSprzęt
15:45 Dandav – Parkers
16:30 Rangers – G2 Transport
17:15 Elmec Instalacje Elektryczne – Św. Paweł

Kolejkę w I Lidze rozpocznie mecz Stalprodukt Oldboys – iSprzęt. Choć „Hutnicy” wygrali swoje dwa poprzednie mecze, to jednak obecnie wciąż daleko im do formy, którą prezentowali w poprzednim sezonie. Teraz czeka ich trudne zadanie, ponieważ rywalem będzie niepokonana drużyna iSprzęt, która jednak zanotowała już 6 remisów. Wydaje się, że w najbliższej kolejce iSprzęt znów nie da się ograć, ponieważ od początku sezonu prezentuje równą, dobrą dyspozycję. Pytanie tylko, czy zdoła zgarnąć 3 punkty niezwykle potrzebne w walce o utrzymanie.

Choć ekipa Parkers nie ma już realnych szans na wywalczenie awansu, to jednak wciąż może odegrać ważną rolę w historii rywalizacji o zajęcie pierwszych dwóch pozycji, ponieważ jej rywalem w 12. kolejce będzie zespół Dandav, który musi odnieść zwycięstwo, jeśli chce przedłużyć swoje szanse. Spadkowicz w poprzedniej kolejce niesamowicie męczył się z ostatnią w tabeli drużyną Rangers, co nie wróży dobrze przed nadchodzącymi meczami. Do tego po zawieszeniu powróci lider Parkers Dominik Juszczak. Z tego powodu trudno wskazać faworyta rywalizacji.

Ciekawa może okazać się rywalizacja drużyn Rangers i G2 Transport. Choć Rangers przegrali wszystkie swoje mecze, to jednak ostatnio spisywali się nieźle i byli bliżej zdobycia pierwszych punktów. Choć patrząc na kadrę zespołu wyraźnym faworytem jest G2, to jednak trzeba zwrócić uwagę, że ten zespół na zwycięstwo czeka aż od 5. kolejki i meczu właśnie z drużyną Rangers (8-2). W tym czasie zanotował on 2 remisy i aż 4 porażki. Tym razem Rangers mają podstawy, by liczyć, że uda się im przełamać fatalną passę, choć oczywiście kadrowo wyraźnie mocniejszy wydaje się być G2 Transport.

Niezwykle ważny dla losów walki o awans będzie mecz Elmec – Św. Paweł. „Elektryczni” tracą do lidera 3 punkty, a przed sobą mają jeszcze iSprzęt, który zgromadził jedno „oczko” więcej, dlatego drużyna ta musi zaryzykować i powalczyć o pełną pulę. Wynik inny niż zwycięstwo będzie dla drużyny porażką. Osiągnąć to będzie niezwykle trudno, ponieważ Św. Paweł imponuje formą i w ostatnich ośmiu meczach zdobył aż 20 punktów wygrywając 6 razy i dwukrotnie remisując. Jedynym zespołem, który w tym czasie powstrzymał „Świętych” był iSprzęt (1-1, 3-3), a Elmec w pierwszym meczu uległ tej drużynie 2-5. Swoich szans może jednak upatrywać w tym, że dwóch zawodników ekipy Św. Paweł zagra w barwach klubu BSF ABJ Bochnia na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 w Futsalu. Mowa o Jakubie Pasiucie i Adrianie Janasie.

Tabela:
1. Św. Paweł 11 23
2. iSprzęt 11 21
3. Elmec Instalacje Elektryczne 11 20
4. Dandav 11 18
5. Stalprodukt Oldboys 11 16
6. Parkers 11 14
7. G2 Transport 11 11
8. Rangers 11 0

Ekstraklasa:
18:00 Stalprodukt – Spektrum
18:45 Lemon F.H.U. – Krawczyk Team
19:30 Corleone – Bosman
20:15 Transbet – Igloo

Tylko zwycięstwo może interesować zespoły Stalproduktu i Spektrum. Oczywiście kadrowo znacznie mocniejsi są „Hutnicy”, jednak beniaminek nie ma już nic do stracenia. W ostatnim meczu drużyna zdołała przeciwstawić się Igloo (4-4), więc widać, że zawodnicy wciąż wierzą w to, że uda się utrzymać w Ekstraklasie. Będzie to jednak niezwykle trudne do osiągnięcia, ponieważ Stalprodukt również potrzebuje zwycięstwa, by zwiększyć swoje szanse na obronę tytułu.

Niezwykle zacięte powinno być spotkanie ekip Lemon F.H.U. i Krawczyk Team. Oba zespoły zajmują miejsca nad strefą spadkową, ale wciąż nie mogą być pewne utrzymania. Zwycięzca mógłby jednak uzyskać już bezpieczną przewagę, a nawet zapewnić sobie pozostanie w lidze w przypadku korzystnych rozstrzygnięć w innych meczach, z kolei przegrany może skomplikować swoje położenie tuż przed końcem sezonu. Oba zespoły mają więc o co walczyć, dlatego można liczyć, że ten mecz będzie równie emocjonujący co pierwsze starcie tych drużyn, które zakończyło się remisem 2-2.

Mecz ostatniej szansy czeka również Corleone. Drużyna będzie znała już wynik spotkań swoich rywali w walce o utrzymanie. Lepiej dla niej, by Lemon pokonał Krawczyk Team, gdyż z tym drugim zespołem Corleone zmierzy się jeszcze w 13. kolejce. Aby to spotkanie miało jeszcze znaczenie drużyna musi jednak przede wszystkim wygrać teraz swój mecz z ekipą Bosman, co będzie bardzo trudne do osiągnięcia. Choć trzeci obecnie zespół ligi ostatnio występuje w bardzo osłabionym składzie, to zazwyczaj radzi sobie doskonale. Corleone musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby nadal liczyć się w walce o utrzymanie.

Kolejkę zakończy mecz Transbetu z Igloo. Pierwsza z drużyn wciąż ma wszystko w swoich rękach w rywalizacji o 1. miejsce, jednak zawodnicy muszą pamiętać, że to właśnie zawodzące ogólnie Igloo jako jedyny zespół potrafiło ograć Stalprodukt. „Mroźni” zazwyczaj zdecydowanie lepiej czują się, gdy mogą przyjąć defensywną taktykę i skupić się na wyprowadzaniu szybkich ataków, niż gdy rywale zmuszają ich do rozgrywania akcji. Tutaj stroną dominującą zapewne będzie Transbet, więc to spotkanie może okazać się niezwykle ciekawe.

Tabela:
1. Stalprodukt 11 28
2. Transbet 10 26
3. Bosman 11 20
4. Igloo 11 16
5. Lemon FHU 11 12
6. Krawczyk Team 10 11
7. Corleone 11 6
8. Spektrum 11 4