Reklama

Rząd przedstawił plan powrotu sportu w Polsce. Czy rozgrywki sezonu 2019/20 zostaną dokończone?

Dziś, czyli w sobotę 25.04 rząd ogłosił plan powrotu sportu w Polsce. Uwzględniono pięć etapów łagodzenia zakazów. W najbliższym etapie, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób.

– Trenować można normalnie i ten etap jest za nami. W drugim etapie, od 4 maja, nastąpi otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać sześć osób – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, obiekty zamknięte i również z maksymalnie sześcioosobowym składem – dodał.

Czwarty etap to otwarcie takich obiektów jak baseny, siłownie, kręgielnie etc. Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od stanu gospodarki i dostępności szpitali – powiedział premier. – Jest we mnie taka nadzieja, że po czwartym etapie wrócą rozgrywki z udziałem publiczności – stwierdził.

Czy to oznacza, że dokończone zostaną te rozgrywki, które nie zostały jeszcze oficjalnie uznane za zakończone przez związki sportowe, jak piłkarskie czy futsalowe? Przekonamy się zapewne już niebawem, bo wiążące decyzje mają zostać podjęte do 11. maja.