Reklama

Piłka Nożna: Sezon 2019/20 został zakończony

Jeszcze niedawno prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec utrzymywał, że kwestia dokończenia rozgrywek w IV oraz niższych ligach pozostaje otwarta, ale dziś Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podczas ostatniego posiedzenia zarekomendowało zakończenie sezonu 2019/2020.

Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych, od IV ligi (awansują do niej mistrzowie 8 „okręgówek”) w dół wraz z rozgrywkami kobiet i młodzieżowymi, ale nie obejmuje rozgrywek Pucharu Polski.

Formalnie decyzję tę zatwierdzić ma , w ramach swoich kompetencji, Zarząd MZPN podczas posiedzenia, które odbędzie się 28. maja. Wtedy też zapadną szczegółowe postanowienia, w tym także dotyczące barażów o awans do III ligi.

Inauguracja nowego sezonu 2020/2021 zaplanowana została na pierwszą połowę sierpnia, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach zostanie podany przez Wydział Gier MZPN i Komisje Gier Podokręgów po zakończeniu procesu licencyjnego i potwierdzeniu przez kluby udziału w danych rozgrywkach.

źródło: www.mzpnkrakow.pl