Reklama

Trwa oczekiwanie na dzisiejszą decyzję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W czwartek, po południu odbędzie się posiedzenie zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W jego trakcie zapadną decyzje, które ostatecznie określą status lig amatorskich w sezonie 2019/2020.

W minionym tygodniu na stronie małopolskiego związku pojawił się komunikat Prezydium Zarządu MZPN, w którym zarekomendowano zakończenie sezonu 2019/2020. Dla wielu osób ta informacja miała być oczywistą zapowiedzią decyzji Zarządu MZPN o oficjalnym zakończeniu rozgrywek piłkarskich w niższych ligach (od IV ligi w dół) w sezonie 2019/2020. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Minęło zaledwie kilka dni, a głos w sprawie – na łamach Interii zabrał prezes związku – Ryszard Niemiec. Stwierdził, że sprawa kontynuowania gry jest nadal otwarta, co więcej odwołał się do misji związku: „Małopolska (…) od zarania ma statutowy obowiązek rozwijania,popularyzowania gry w piłkę! Po odmrożeniu zakazu gry w niższych ligach, od 1.06 br wraca możliwość kontynuowania tej misji„.

Prezydium MZPN swoje, prezes MZPN swoje. W czasie pandemii można zrozumieć brak przepływu informacji – ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń, spotkań… Ale istnieją na rynku już od wielu lat możliwości przesyłu informacji: jest Internet, jest telefon – jeśli nie komórkowy to stacjonarny. Wystarczyło ustalić wspólne zdanie na temat rozgrywek -albo nie wydawać komunikatu, albo wstrzymać się od wypowiedzi, że kwestia dokończenia sezonu jest jest nadal aktualna. Ten dysonans może budzić uśmiech bądź też komentarz o braku profesjonalizmu, do którego tak bardzo związek dąży.

W środę na stronie Klub Przyjaciół Wieczystej Kraków – będącym nieoficjalnym fanpejdżem klubu, pojawił się wymowny wpis: „Piłka nożna wygrała z koronavirusem! Brawo małopolski związek piłki nożnej! Sezon będzie dokończony!„. W związku z nim postanowiliśmy skontaktować się z Jerzym Nagawieckim – rzecznikiem prasowym Związku, który stwierdził, że informacja podana przez fanpejdż jest nieprawdziwa. Poinformował nas, że w czwartek we wczesnych godzinach popołudniowych zapadną w Związku ostateczne decyzje, o których będziemy starali się informować najszybciej jak to tylko możliwe.