Reklama

Piłka nożna: Sezon 2019/20 w Małopolsce już oficjalnie został zakończony

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zamknięciu sezonu 2019/20. Decyzja dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych organizowanych przez związek, od IV ligi do C klasy wraz z rozgrywkami kobiet i młodzieżowymi, jednak nie obejmuje rozgrywek Pucharu Polski i barażu o awans do III ligi.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Decyzję podjęto po analizie aktualnego stanu prawnego w Polsce związanego ze stanem epidemii. Termin barażu o awans do III ligi pomiędzy Cracovią II a Unią Tarnów zostanie ustalony podczas spotkania obu klubów przed MZPN-em, do którego dojdzie w przyszłym tygodniu. Ustalone zostały natomiast wstępne terminy dokończenia Pucharu Polski w Małopolsce. Mecze miałyby być rozegrane między 24 czerwca a 22 lipca br., ale wszystko zależy od tego, kiedy zostanie odmrożona rywalizacja w futbolu amatorskim.

Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach w sezonie 2020/21 zostanie podany przez Wydział Gier MZPN i Komisje Gier Podokręgów Piłki Nożnej prowadzących poszczególne rozgrywki po zakończeniu procesu licencyjnego i przesłaniu przez kluby zgłoszeń/potwierdzeń do rozgrywek. Kluby powinny potwierdzić zgłoszenia do rozgrywek do 10 czerwca.

Rozgrywki Pucharu Polski sezonu 2019/20 na szczeblu MZPN i Podokręgów PN zostaną dokończone tylko w przypadku, gdy rząd, w ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, zezwoli na rozgrywanie spotkań w niższych ligach. Od dnia ogłoszenia Rozporządzenia Rady Ministrów w Dzienniku Ustaw kluby będą miały co najmniej dwa tygodnie na przygotowania. Termin zakończenia rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2019/2020 zostaje przedłużony do 15 sierpnia 2020 r.
Planowane terminy (wstępne):
Półfinały na szczeblu podokręgów – 24 czerwca 2020 r. (środa)
Finały na szczeblu podokręgów – 28 czerwca 2020 r. (niedziela)
Półfinały na szczeblu tzw. okręgów – 5 lipca 2020 r. (niedziela)
Finały na szczeblu tzw. okręgów – 8 lipca 2020 r. (środa)
Półfinały na szczeblu Małopolski – 19 lipca 2020 r. (niedziela)
Finał na szczeblu Małopolski – 22 lipca 2020 r. (środa)
Zawodnikami uprawnionymi do gry w PP i meczach barażowych, planowanych do rozegrania w czerwcu/lipcu 2020 r., są zawodnicy uprawnieni do gry w danej drużynie do końca maja 2020 r.

Inauguracja sezonu ligowego 2020/21 planowana jest na pierwszą połowę sierpnia.

źródło: www.mzpnkrakow.pl